Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
18/05/2020 - 16:00

Akcja „Sądeczanina” dobiegła końca. Rozdaliśmy medykom prawie 1500 obiadów

Akcja „Sądeczanina” dobiegła już końca. Dzięki wam, na założonej przez nas zrzutce, udało się uzbierać aż 14384 zł. Kwoty o różnej wartości – od złotówki do nawet 2000 zł – wpłaciło 170 osób. Trzeba dodać, że w naszą akcję włączyli się również pracownicy i służba więzienna Zakładu Karnego w Nowym Sączu, od których otrzymaliśmy prawie 700 zł. Dziękujemy!

Dzięki wam od 17 marca do 15 maja codziennie przekazywaliśmy posiłki lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i salowym z oddziału zakaźnego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Co jakiś czas odwiedzaliśmy także Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Z naszych obliczeń wynika, że ufundowaliśmy ponad 1500 posiłków.  

Zobacz też #pomagajzsądeczaninem Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, wspieraliśmy nie tylko medyków, ale także lokale gastronomiczne. Staraliśmy się zamawiać obiady dla medyków w różnych restauracjach, aby w ten sposób wspomagać właścicieli i pracowników.  

- Dzięki akcji „Ufunduj posiłek dla sądeckiego personelu medycznego” mogliśmy pomóc tym, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Do każdego dania zakupionego przez „Sądeczanina” w promocyjnej cenie, przekazywaliśmy od siebie zupę dla medyków. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy wesprzeć personel medyczny w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi Zbigniew Czoch, współwłaściciel restauracji „Kuchnia Babci Heleny”.

- Akcja „Ufunduj posiłek dla sądeckiego personelu medycznego” to bardzo fajna inicjatywa, dzięki której udało się wesprzeć nie tylko medyków, ale także lokale gastronomiczne. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nikomu z branży gastronomicznej nie było łatwo. Nasza restauracja nie została zamknięta, w czasie wprowadzonych obostrzeń wydawaliśmy posiłki na wynos. Dzięki temu udało nam się przetrwać kryzys. Współpraca z Sądeczaninem układała się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja, w której będziemy mogli wziąć udział – mówi Zdzisław Bałuszyński, współwłaściciel restauracji „Kuchnia Babci Heleny”.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom, którzy przyłączyli się do akcji, wpłacając dowolną sumę pieniędzy na ten cel. Dziękujemy właścicielom sądeckich restauracji, u których zamawialiśmy obiady po promocyjnej cenie. Wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, salowym i pozostałym pracownikom placówek medycznych życzymy dużo sił w walce z koronawirusem.

RG [email protected]

Akcja „Sądeczanina” dobiegła końca. Rozdaliśmy medykom prawie 1500 obiadów
Akcja „Sądeczanina” dobiegła już końca. Dzięki wam na założonej przez nas zrzutce udało się uzbierać aż 14 384 zł. Kwoty o różnej wartości – od złotówki do nawet 2000 zł – wpłaciły 170 osób. Trzeba również dodać, że w naszą akcję włączyli się również pracownicy i służba więzienna Zakładu Karnego w Nowym Sączu, od których otrzymaliśmy prawie 700 zł.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)