Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
14/12/2019 - 19:50

Aktywne światła na powiatówkach już działają. Skorzystają piesi

Aż w trzech miejscowościach naszego powiatu skończono montaż aktywnego oświetlenia na przejściach dla pieszych.

Aktywne światła na powiatówkach już działają. Skorzystają piesi

W Tęgoborzy w gminie Łososina Dolna przy trasie Tęgoborze – Chomranice, w Korzennej przy drodze Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska i w Podegrodziu przy powiatówce Podegrodzie - Mokra Wieś – Jastrzębie – w tych miejscach działa już specjalne oświetlenie na najbardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych.

Na czym polega wyjątkowość tej instalacji? Składa się ona m.in. z czujników, które po wykryciu, że do pasów zbliża się pieszy zwiększają moc zainstalowanych świateł ledowych.

Zobacz też: Uwaga, ruch wahadłowy na Marcinkowickiej w Chełmcu. I tak do wigilii

- Kierowcy nie powinni mieć problemu z zobaczeniem pieszych przechodzących przez jezdnię. Mocne ledowe światło sprawia, że każdy kto będzie chciał przejść na drugą stronę jezdni będzie widoczny – komentuje starosta Marek Kwiatkowski.

Łączna wartość inwestycji to ponad 74 tysiące złotych z czego ponad 44 tysiące złotych powiatowi udało się pozyskać z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Doświetleni przejść dla pieszych na drogach gminnych i powiatowych. Władze powiatu już zapowiadają kolejne tego typu inwestycje już w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum Starostwa PowiatowegoDziękujemy za przesłanie błędu