Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
08/09/2020 - 07:00

Ale magistrat! Nowy ratusz w Muszynie już prawie gotowy ZDJĘCIA]

Ratusz w Muszynie nabiera blasku, elewacje są pomalowane, a na wieży pojawił się zegar. Płyta rynku, ulice przylegające do niego są już odnowione, pozostają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Centrum Muszyny, w którym znajduje się rynek wraz ratuszem, od ponad roku jest odnawiane. Jako pierwsza zrewitalizowana została ulica Kościelna, wymieniono nawierzchnię jezdni, chodnika, oświetlenia i kanalizację burzową.

Ta urocza ulica, prowadząca od kościoła pw. św. Józefa i Ogrodów Biblijnych, stała się deptakiem. Po niej prace objęły pozostałe przyległe ulice, których rewitalizacja właśnie się zakończyła.

Działania rewitalizacyjne na płycie rynku polegają m. in. na przebudowie jej nawierzchni istniejących skwerów, alejek spacerowych, posadzeniu roślin, ustawieniu elementów małej architektury takich jak np. rzeźby, ławki, kosze. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe, w tym przy fontannie.

W samym centrum rynku zrekonstruowano ratusz i odrestaurowano piwnice. Budynek powstał w miejscu istniejących reliktów archeologicznych. Kształtem nawiązuje do stylistyki budynków publicznych z regionu. 

Obiekt ma wys. 11,83m, dł.23, 05m, szer.17,50 m, a jego powierzchnia użytkowa to 984,59m kwadratowych. Liczba kondygnacji: 2 nadziemne i 1 podziemna.

W quasi ratuszu zagospodarowane zostaną pomieszczenia muzealne, punktu poboru wody mineralnej oraz stylizowanej sali (ślubów, taneczna itd.).

Ratusz nakryty jest dachem o niewielkim spadku otoczonym attyką. Zaprojektowano układ konstrukcyjny budynku w konstrukcji szkieletu żelbetowego, z żelbetowymi stropami i żelbetowym stropodachem, klatkami schodowymi.

Ściany wewnętrzne wykończone są tynkiem i okładzinami ściennymi (tapety, detale architektoniczne).

(MK) fot. aut.

Muszyński ratusz ma zegar, płyta rynku i ulice przyległe już odnowione
Ratusz w Muszynie nabiera blasku, elewacje są pomalowane, a na wieży pojawił się zegar. Płyta rynku, ulice przylegające do niego są już odnowione, pozostają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.


Dziękujemy za przesłanie błędu