Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
28/11/2020 - 10:55

Ale ziąb w Nowym Sączu. Idzie do nas arktyczny chłód. Wszystkiemu winna Tanja

Wysokie jak na listopad temperatury sprawiły, że teraz kiedy słupki rtęci spadły mocno w dół, trzęsiemy się od chłodu. Dla zmarzluchów nie mamy dobrych wiadomości. Ziąb będzie mocno trzymał przez najbliższe dni.

Ciepła kurtka, rękawiczki i czapka, przed wyjściem z domu trzeba się mocno opatulić, termometry wskazują ledwie dwa stopnie. Skąd ten dotkliwy ziąb? Jak podaje TVN Meteo wszystkiemu winien jest wir niżowy o wdzięcznej nazwie Tanja, który przemieszcza się znad Finlandii w stronę zachodniej Rosji. Tanja sprowadzi do Polski arktyczny chłód i śnieg.

Co nas dziś czeka do końca dnia? Nie tylko chłód. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. W nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Na niedzielę synoptycy też zapowiadają pochmurną aurę. Kto pośpi dłużej może obudzić się w zimowym krajobrazie. Rano ma prószyć śniegiem. Ale białej, zimowej pierzyny nie należy się spodziewać. W ciągu dnia, bo padać ma też po południu, śniegu spadnie go ledwie cztery centymetry.

Taka pogoda jest szczególnie niebezpieczna. Ze względu na wahania temperatury i mieszane opady istnieje duże ryzyko oblodzenia dróg i nawierzchni – ostrzega IMGW. (jagienka.michalik@sadeczani info)Dziękujemy za przesłanie błędu