Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
29/06/2022 - 17:00

Artur Czernecki uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, przewodniczący Zarządu osiedla Falkowa i znany sądecki społecznik, Artur Czernecki otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Odznaczenie przyznane przez Prezydenta RP odebrał z rąk wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

- Dziękuję wszystkim, dzięki którym otrzymałem to wyróżnienie – powiedział Artur Czernecki. - Szczególne słowa podziękowania kieruje dla profesora Jerzego Gizy, Honorowego Obywatela Królewskiego Miasta Nowego Sącza za uzasadnienie i dążenie, abym to zaszczytne wyróżnienie otrzymał. Czuję się bardzo zaszczycony, tym bardziej, że cokolwiek czyniłem, czynię to z potrzeby serca.

Wczoraj, podczas absolutoryjnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza wiceprzewodniczącemu Czerneckiemu gratulacje złożyli koleżanki i koledzy-radni.

„Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości ustanowiono w 2018 roku. Jest to nagroda przyznawana na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej”.

Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów.

Pod informacją o przyznanym odznaczeniu na profilu Artura Czerneckiego posypały się gratulacje od wielu osób, w tym także od Jerzego Gizy, nauczyciela, miłośnika historii, patrioty oraz znanego sądeckiego działacza, który napisał:

"Cieszę się, że mogłem dać wyraz swojego uznania dla patriotycznej postawy Artura Czerneckiego, z którym miałem zaszczyt współpracować w sprawie upamiętnień sądeckich Bohaterów, a ten wymowny i piękny, choć skromny Medal, zawisł na piersi godnej, szepcząc do Beneficjenta, że: PRAEMIANDO INCITAT (nagradzając zachęca)" - napisał Jerzy Giza.

To on rekomendował do odznaczenia wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza.

[email protected], fot. własność Artur Czernecki.

Artur Czernecki uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, przewodniczący Zarządu osiedla Falkowa i znany sądecki społecznik, Artur Czernecki otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.


Dziękujemy za przesłanie błędu