Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
25/04/2019 - 17:00

Artur Kapelko. Czy to będzie nowy prezes Sandecji?

Znany w polskim środowisku piłkarskim Artur Kapelko został rekomendowany na stanowisko prezesa zarządu Miejskiego Kluby Sportowego Sandecja.

Taką decyzję podjęła  komisja konkursowa, która miała wyłonić kandydata na to stanowisko.

- W wyniku przeprowadzonej procedury dokonano  jednogłośnej rekomendacji na to stanowisko Artura Kapelko - informuje Monika Zagórowska z biura prasowego sądeckiego urzędu miasta. O wyborze prezesa poinformujemy w kolejnym komunikacie.

Nowego prezesa powoła rada nadzorcza spółki. Artur Kapelko jest dobrze znany w polskim środowisku piłkarskim i doświadczony na różnych szczeblach działacz. Był przez ponad pięć lat pracownikiem Jagiellonii Białystok, gdzie zaczynał jako dyrektor, a potem został wiceprezesem. Prezesem natomiast był w Górniku Łęczna. Ostatnio piastował dyrektorskie stanowisko w Zagłębiu Lubin i - co warto zaznaczyć -  w przeszłości pracował również w piłkarskiej centrali, gdzie był członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich miesiącach, według relacji ogólnopolskich mediów kandydatura Artura Kapelki rozważana była w kontekście obsadzenia stanowiska prezesa w Widzewie Łódź oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Do 30 kwietnia prezesem spółki MKS Sandecja jest jeszcze Tomasz Michałowski. Niedawno złożył on rezygnację z piastowanej funkcji ze względów osobistych.

Opr. IM, MŚ fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu