Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
26/09/2022 - 14:40

Asfaltową drogę zamienią w betonową. Dostali na to blisko pół miliona złotych

Gmina Korzenna otrzymała około 490 tysięcy złotych z funduszu leśnego, co pozwoli jej na przeprowadzenie remontu w Mogilnie. Pracownicy Urzędu Gminy zapowiadają, że asfaltowa droga do rezerwatu przyrody zostanie wybetonowana.

Czytaj również: Wąska i stroma droga do leśnego raju. Gmina dostała środki na kolejny remont

487 tysięcy złotych – taka kwota trafiła do gminy Korzenna na remont drogi w Mogilnie. Środki pochodzą z funduszu leśnego. Zastępca wójta, Krzysztof Ogorzałek, odebrał pod koniec ubiegłego tygodnia symboliczną promesę.

Blisko 490 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na remont drogi Mogilno Łubinka – Podlas. Trakt prowadzi do rezerwatu Cisów w Mogilanach, więc jest często użytkowany przez pracowników Lasów Państwowych.

- Dla gminy to przede wszystkim droga łącząca dwie wsie i często użytkowana przez mieszkańców, bo znajduje się przy niej wiele zabudowań mieszkalnych. Dodatkowo korzystają z niej także mieszkańcy ościennej gminy, dojeżdżjący do drogi powiatowej w Łęce – tłumaczą przedstawiciele gminy na czele z wójtem, Leszkiem Skowronem.

Gmina Korzenna szacuje, że środki od Lasów Państwowych pokryją 70 procent kosztów inwestycji. Prace obejmą odcinek o długości ponad 830 metrów. Pracownicy Urzędu Gminy już dodają, że wykonaniem inwestycji prawdopodobnie zajmie się Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna. Dlaczego?

Samorząd chce, aby wspomniana droga w Mogilnie została wybetonowana, a przedsiębiorstwo specjalizuje się właśnie w budowie tego typu dróg. Przedstawiciele samorządu liczą, że betonowa jezdnia będzie bardziej wytrzymała. W ostatnim czasie taka nawierzchnia została położona w Posadowej Mogilskiej i Lipnicy Wielkiej.

Asfaltowa nawierzchnia w Mogilnie jest obecnie mocno zniszczona przez ulewne opady deszczu. Betonowa droga lepiej posłuży także pracownikom Lasów Państwowych, jeżdżących ciężkim sprzętem.

Remont drogi w Mogilnie ma ruszyć jeszcze w tym roku. – Aktualnie prowadzone są prace projektowe. Po ich zakończeniu będzie można podpisać umowę z wykonawcą i rozpocząć roboty. Jednym z warunków dofinasowania jest realizacja inwestycji jeszcze w tym roku – wyjaśniają pracownicy Urzędu Gminy w Korzennej. ([email protected], fot. UG Korzenna oraz Maria Olszowska)Dziękujemy za przesłanie błędu