Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
03/02/2023 - 14:30

Atak śnieżycy na Nowy Sącz. To jeszcze nie koniec. Nadchodzi cyklon

Miała być w czwartek, natarła w piątek. Prognozowana przez synoptyków śnieżyca zaatakowała w Nowym Sączu z jednodniowym opóźnieniem. Na razie prószy jak w bajce, ale białego puchu będzie szybko przybywać, co grozi trudnymi warunkami na drogach. W Nowym Sączu już zaczął się komunikacyjny paraliż.

Znowu zapukała do nas zima. – Z minuty na minutę coraz bardziej sypie.  Nowy Sącz i okoliczne miejscowości widnieją na synoptycznej mapie IMGW, z ostrzeżeniami  przed  intensywnymi opadami śniegu i silnymi porywami wiatru.  

W mieście po piętnastej zaczął się komunikacyjny paraliż. Przejechanie pięciu kilometrów  w samym centrum zajęło mi pół godziny – mówi jeden z kierowców, który zadzwonił do naszej redakcji.  Tkwiące w korkach samochody jadą z prędkością 11 kilometrów na godzinę.

czytaj też Pół roku temu lał beton na budowie. Teraz chłopak ze wsi pod Limanową jest gwiazdą na całą Polskę  

Ostrzeżenia przed śnieżycą rozesłało sms-ami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa .

Jak podaje TVN Meteo taką pogodę  zawdzięczamy  głębokiemu  niżowi, cyklonowi  pod nazwą Pit, z systemem aktywnych frontów atmosferycznych, którego centrum przemieszczać się będzie znad Morza Północnego w kierunku Podkarpacia.

Prognoza pogody na weekend

W górach nie przestanie padać. Nadal będzie mocno sypać. W ciągu najbliższych dwóch dni w Tatrach przybędzie nawet do czterdziestu centymetrów śniegu. W niedzielę też mocno posypie.

czytaj też Będzie zakaz montowania pieców... gazowych. Padają już terminy. Co to oznacza dla właścicieli domów? 

Co nas czeka po weekendzie?

-Pogoda się poprawi, ale jednocześnie będą spadki temperatury, z nocami poniżej  minus dziesięciu  stopni – zapowiada Tomasz Wasilewski z TVM Meteo.

czytaj też Szał na wieże widokowe. Postawili u nas kolejną. Ta jest po prostu odlotowa! [ZDJĘCIA]  

- Może być tak, że to będzie zima, jakiej w czasie tej zimy jeszcze nie było - Dotychczas było bardzo łagodnie, natomiast teraz to ochłodzenie, które przyjdzie, ma szansę być dłużej – wyjaśniał  Wasilewski.([email protected]) fot. MPDziękujemy za przesłanie błędu