Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
15/03/2013 - 12:00

Awarie prądu, zasypane drogi. Zima nie odpuszcza

Ponad 35 cm śniegu spadło w ciągu ostatnich kilku godzin na Sądecczyźnie. Od 8 rano nie było dziś prądu na ulicy Romera i sąsiednich w dzielnicy Przetakówka. Do godziny 11 mieszkańcy tych rejonów nadal nie mieli zasilania. Pogotowie energetyczne naprawia zerwaną sieć, ale pogoda nie ułatwia pracy.
Od rana usuwane są awarie prądu na terenie Nowego Sącza. Aktualnie zasilania pozbawieni są jeszcze mieszkańcy ulicy Romera na osiedlu Przetakówka.
- W kilku miejscach wystąpiły awarie lokalne, służby energetyczne usuwają je w tej chwili. Nie ma jednak mowy o totalnej awarii, są to wyłączenia w pojedynczych punktach miasta - informuje Marek Nieć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności sądeckiego magistratu.
- Jest trudna sytuacja na miejskich drogach, firmy odśnieżające miasto pracują na okrągło, w pierwszej kolejności odśnieżane są drogi, potem będą chodniki - mówi Nieć. - Spadło ponad 35 cm śniegu, sytuację dodatkowo utrudnia wiatr - podkreśla.
- Na terenie powiatu była awaria linii energetycznych średniego napięcia w Łącku i Woli Kosnowej, blisko 200 osób nie miało prądu, ale sytuacja została już opanowana - mówi Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. - Na chwilę obecną na terenie powiatu, prócz Nowego Sącza, nie ma odnotowanych awarii - zaznacza.
Jak zapewnia kierownik Wąsowicz, główne ciągi komunikacyjne w powiecie są przejezdne, kierowcy osobówek mogą już poruszać się drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi, choć nadal występują tam utrudnienia.
- Apeluję do kierowców o ostrożną jazdę, kto nie musi, niech dziś nie wyjeżdża autem - mówi Wąsowicz zaznaczając, że sytuacja na terenie powiatu cały czas jest monitorowana.

Zygmunt Gołąb
Fot. Zog
Dziękujemy za przesłanie błędu