Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
07/02/2020 - 18:15

Aż 9 firm chce budować kanalizację w Świniarsku i Wielopolu

A 9 firm złożyło ofertę w przetargu na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w dwóch sołectwach gminy Chełmiec: Świniarsku i Wielopolu. Na ile opiewają oferty?

A 9 firm złożyło ofertę w przetargu na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w dwóch sołectwach gminy Chełmiec: Świniarsku i Wielopolu. Na ile opiewają oferty?

Przystępujące do przetargu musiały osobno podać swoją wycenę osobno dla części inwestycji przypadającej w Świniarsku i osobno dla tej dotyczącej Wielopola. Najkorzystniejszą złożyła firma miejscowa, bo z Marcinkowic – która wyceniła przedsięwzięcia kolejno na ok. 93 tys. i 182 tys. zł, czyli sumarycznie na ok. 275 tys. zł Najdroższa propozycja opiewała na ponad 479 tys. zł. Złożyła ją firma MACHNIK z Mochnaczki Wyżnej, czyli z gminy Krynicy-Zdrój, która za wykonanie kanalizacji w Świniarsku liczy sobie ponad 145 tys. zł a za sieć w Wielopolu – aż ponad 334 tys. zł.

Zobacz też: Przez budowę kanalizacji żyć się nie da. W Świniarsku kończy się cierpliwość

Najważniejsze dla mieszkańców jest jednak to, że całość prac ma zostać wykonana do końca sierpnia tego, czyli 2020 roku a wykonawcy dają na nie aż 60 miesięcy gwarancji.
Przypomnijmy przy okazji, że w tym roku gmina Chełmiec zarezerwowała w sumie w swoim budżecie na całą gospodarkę wodno – kanalizacyjną  aż 15,8 mln. Obok rozbudowy sieci mają też zostać wybudowane dwa nowe zbiorniki na wodę w Rdziostowie i Klimkówce. I chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że ich głównym zadaniem ma być utrzymanie ciągłości dostaw. W Klimkówce dotyczy to aż 15 nieruchomości mieszkalnych. A ca najważniejsze już w chwili uchwalania budżetu były przygotowywane nawet stosowne projekty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiuwm sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021