Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
26/11/2020 - 13:40

Bacówka Nad Wierchomlą będzie ratować medyków! To pierwsza taka akcja w regionie

Gospodarze Bacówki Nad Wierchomlą organizują już w grudniu fantastyczną i bezprecedensową akcję dla służb medycznych – regeneracyjny weekend w schronisku pod opieką psychologa, psychoterapeutów i coachów.

- Pielęgniarki, lekarze, ratownicy pracują całymi dniami na pierwszej linii frontu a nikt do dziś nie pomyślał o jakimkolwiek wsparciu psychologicznym dla tych ludzi, którzy czasem nawet po kilkadziesiąt godzin z rzędu nie mają nawet możliwości, by po prostu, tak po ludzku, zająć się sobą czy rodziną. Dlatego chcemy zaoferować im w naszym schronisku odpoczynek z prawdziwego zdarzenia, możliwość oderwania się od tego wszystkiego, z czym borykają się na co dzień. Chętni będą mogli skorzystać, bezpłatnie z noclegów i z pomocy psychologa i coachów, którzy będą na miejscu do ich wyłącznej dyspozycji – wyjaśnia kulisy akcji Marcin Bednarkiewicz, szef wierchomlańskiej ekipy i dzierżawca schroniska.

Zobacz też: Majówka w Beskidach: zobacz, które schroniska nakarmią i napoją Cię na szlaku

- W okresie wiosennym, kiedy zastał nas wszystkich ciężki czas, Wy nie zapomnieliście o nas, za co ogromnie dziękujemy. Liczba osób, która przychodziła zamówić w opcji „na wynos” chociażby herbatę, by nas wtedy wesprzeć, była naprawdę imponująca, a wsparcie krzepiące – brzmi z kolei wstęp komunikatu, zapowiadającego już akcję w mediach społecznościowych i na stronie bacówki.

- Teraz my chcemy dać coś od siebie, tym którzy każdego dnia opiekują się nami i naszymi rodzinami w chorobie, składają nas po różnego rodzaju wypadkach, przywracają do życia. To ich codzienność. Dzisiaj, codzienność odbiega daleko od tego, co uznawaliśmy za codzienność do tej pory, a Ci ludzie nadal walczą o ludzkie życia, często w izolacji od swoich rodzin, przepracowani i przeładowani i to właśnie do nich kierujemy naszą propozycję – deklarują gospodarze.

Zobacz też: Schroniska PTTK w Beskidzie Sądeckim są na skraju bankructwa

Zainteresowani, czyli „pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy laboratoryjni, personel medyczny i administracja, walcząca o życie ludzi przy łóżkach, mikroskopach i komputerach" mogą już rezerwować miejsca emailowo pod adresem  wierchomla@wstronenatury.pl. Termin? 4 – 6. 12.

- Liczba miejsc jest jednak – z oczywistych przyczyn mocno ograniczona, dlatego wszystkie zgłoszenia będziemy weryfikować, by sprostać wymogom reżimu epidemiologicznego  – zastrzega pan Marcin. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu