Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
28/03/2023 - 18:00

Barbara Surman to poetka Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy. Pisze przejmujące wiersze

Barbara Surman jest prezesem koła gminnego Kasa Wzajemnej Pomocy w Piątkowej (w gminie Chełmiec). Podczas XXVI walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia KWP w Domu Weselnym Casablanka w Niskowej, ona właśnie była jedną z uhonorowanych działaczek stowarzyszenia.

W rozwój stowarzyszenia oddana jest od wielu lat całym sercem. Warto wspomnieć, że do koła gminnego KWP w Piątkowej, które funkcjonuje od 2009 roku należy obecnie 140 osób.

Nie tylko z Piątkowej, ale też Nowego Sącza, Boguszowej, Paszyna, Posadowej Mogilskiej, Kunowa, Koniuszowej, Librantowej, Trzetrzewiny, Kamionki Wielkiej, Mystkowa, Chełmca, Korzennej. Są nawet osoby z Brzeska.

Barbara Surman znana jest w Stowarzyszeniu Kasa Wzajemnej Pomocy z tego, że zachęca w nietypowy sposób osoby, by wstąpiły do stowarzyszenia. I wymyślony przez nią sposób, jak się okazuje zdaje egzamin.

Zachęca ludzi - wierszem, by związali się z stowarzyszeniem. I tak dzieje się.

Barbara Surman pisze wiersze z potrzeby serca.

Na każdy nadchodzący rok układa ona zupełnie nowy, zachęcający wierszyk. Pod tym względem jest kontynuatorką pisania wierszy przez nieżyjącego już Michała Wójcika, który był skarbnikiem w kole gminnym KWP w Chełmcu. On również swoje wiersze prezentował na spotkaniach opłatkowych czy posiedzeniach Zarządu koła, czy właśnie podczas odbywających się walnych zgromadzeń członków Stowarzyszenia, ale również podczas spotkań plenerowych.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu