Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
28/06/2015 - 15:01

Barcice jak Bałkany. Festiwal Pannonica promuje się teledyskiem

Dwa dni zdjęciowe, godziny montażu, a jeszcze wcześniej zgoda od Barka Brass Band, tegorocznej gwiazdy folkowego festiwalu, na wykorzystanie jednej z piosenek... Tak w dużym skrócie przebiegały prace nad teledyskiem promującym 3. Pannonica Folk Festiwal. Od 27 do 29 sierpnia Barcice staną się stolicą folkowego grania.

 

Do folkowej imprezy nad Popradem zostały już dwa miesiące. Tegoroczna 3-dniowa edycja potrwa od 27 do 29 sierpnia (czwartek-sobota), a jej gwiazdą będzie Barka Brass Band (pełny program festiwalu). To jedna z kompozycji tej folkowej kapeli stanowi muzyczne tło teledysku, który wyreżyserował Wojciech Knapik, organizator Pannonicy, i Paweł Liber.

To dobra, twórcza zabawa, więc postanowiliśmy powtórzyć pomysł z teledyskiem. Zeszłoroczny teledysk miał ponad 5600 odwiedzin, więc liczymy, że za każdym razem będzie to dobry zabieg promocyjny. W maju poświęciliśmy jeden weekend na kręcenie teledysku. Zaprosiliśmy mieszkańców Barcic i Starego Sącza. Każdy, kto chciał mógł uczestniczyć w tym teledysku – mówi Wojciech Knapik, organizator Pannonicy, na co dzień dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu.

Rok temu zgodę na wykorzystanie muzyki wyraziła Orkiestra Bobana i Marko Markovića, zaś w tym roku Barka Brass Band z Serbii (dwukrotny zwycięzca kultowego festiwalu w Guczy). Klip nakręcono do utworu „Strasna stwara” , czyli straszna rzecz.

U nas tą straszą rzeczą jest nieszczęśliwa miłość. Jest po bałkańsku, dynamicznie w stylu Kusturicy – dodaje Knapik.

A jak Wam się podoba teledysk?

(JB)


Dziękujemy za przesłanie błędu