Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
06/01/2019 - 14:45

Barwne orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Krynicy

„Odnowi oblicze ziemi” to hasło tegorocznego barwnego orszaku Trzech Króli, który w zimowej scenerii przeszedł 6 stycznia ulicami Krynicy-Zdroju. Następnie w Pijalni Głównej odbyło się wspólne kolędowanie.

Ulicami Krynicy-Zdroju przeszły właściwie dwa barwne orszaki Trzech Króli. Do tego, który wyszedł z parafii na Czarnym Potoku z ks. Andrzejem Basiagą, dołączyli parafianie z kościoła pw. św. Antoniego. Na Deptaku orszak ten  połączył się z kolejnym, który wyruszył nieco później z Kościoła Zdrojowego.

Podobnie ,jak w latach ubiegłych wszystkim uczestnikom rozdawano śpiewniki i korony.

W orszakach wzięli udział księża i parafianie, wszystkich czterech krynickich kościołów, dorośli i dzieci, odgrywający role Kacpra, Melchiora i Baltazara, Józefa i Maryi, pasterzy, aniołków,  a także kuracjusze i turyści. Zaproszonymi gośćmi byli kolędnicy z Banicy.

Oba orszaki spotkały się w Pijalni Głównej, gdzie zgromadzeni wspólnie odmówili modlitwę Anioł Pański oraz kolędowali.

-Orszak Trzech Króli od wielu lat inicjuje, przygotowuje i prowadzi Katarzyna Zygmunt, Ona jest takim dobrym duchem-mówił ks. Bogusław Skotarek, proboszcz Parafii Zdrojowej - W tym roku zawołaniem jest Odnowi oblicze ziemi. Pierwsze odnowienie nastąpiło wtedy, gdy Zbawiciel narodził się jako Boże Dziecię. Ilekroć jest Boże Narodzenie, coś pięknego dzieje się w naszych sercach i umysłach. Za to jesteśmy wdzięczni Panu Jezusowi.Orszak łączy nas wszystkich, ponad podziałami”.

Tegoroczne Orszaki Trzech Króli przeszły przez 751 miejscowości nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju, w 13 państwach! Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II odbyły się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)