Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
12/05/2021 - 07:20

Basen nad Łubinką: sprawdź, kiedy zacznie się sezon w Nowym Sączu

Dzisiaj żar lał się z nieba. Temperatura osiągnęła ponad trzydzieści stopni. Prawdziwe lato. Sądeczanie już tęsknią za wypadem na otwarty basen nad Łubinką w Nowym Sączu. Kiedy można będzie kąpać się w tym obiekcie w tym roku?

Przypomnijmy, że zmodernizowany basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej został otwarty dla mieszkańców 1 sierpnia ubiegłego roku. Obiekt jest zarządzany obecnie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Kiedy ewentualnie sądeczanie będą mogli korzystać w tym roku z tego obiektu? O to zapytaliśmy Marcina Rojnę, dyrektora MOSiR w Nowym Sączu.

- Wczoraj rozpoczęły się po zimie przygotowania do uruchomienia basenu – mówi dyrektor Rojna. – Ten etap potrwa, jak sądzę do dwóch tygodni. Będziemy obserwowali pogodę. Plan mamy taki, aby uruchomić basen w początkach czerwca. Jeśli jednak jeszcze w maju pojawią się upały, a basen będzie pod względem technicznym uruchomiony to niewykluczone, że spróbujemy otworzyć basen w weekendy.

Przed uruchomieniem obiektu, woda znajdująca się w basenie oczywiście zostanie przebadana.

A co z ceną biletów na basen w tym sezonie?

Dyrektor Marcin Rojna zwrócił się do prezydenta Ludomira Handzla z propozycją nieznacznego podniesienia ceny biletów na basen nad Łubinką.

- Decyzja będzie należała już do prezydenta miasta – dodaje nasz rozmówca. – Zobaczymy czy prezydent przychyli się do mojej prośby. Proponowałem podniesienie cen biletów o 10 proc.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. DSz.

Nowy Sącz: kiedy będzie można pływać w basenie nad Łubinką?
Dzisiaj żar leje się z nieba. Temperatura osiągnęła ponad trzydzieści stopni. Prawdziwe lato. Sądeczanie już tęsknią za wypadem na otwarty basen nad Lubinką w Nowym Sączu. Kiedy można będzie kapać się w tym obiekcie w tym roku?


Dziękujemy za przesłanie błędu