Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
12/08/2019 - 13:00

Basen w Wysowej-Zdroju zamknięty na głucho. Dlaczego i do kiedy?

Niemiłe rozczarowanie czeka tych, którzy jadą do Wysowej-Zdroju (gmina Uście Gorlickie), by skorzystać z najcieplejszego basenu w regionie. Czekają ich drzwi zamknięte na głucho. Co się stało?

Od 6 maja basen w Wysowej-Zdroju z którego licznie korzystają również mieszkańcy naszego jest zamknięty na głucho. 26 czerwca na stronie internetowej Parku Wodnego Wysowa-Zdrój pojawił się lakoniczny komunikat: - Informujemy, że w związku z koniecznością wykonania szeregu czynności w celu kompleksowej oceny stanu technicznego Parku Wodnego, obiekt pozostaje nieczynny do odwołania. Realizacja powyższych czynności stanowi wykonanie postanowienia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gorlicach i ma na celu zapewnienie bezpiecznej eksploatacji Parku Wodnego.

Basen oddano do użytku w 2012. Kosztował ponad 10 milionów złotych - i co tu dużo kryć – postawił na nogi turystykę w okolicy. Cenią go sobie kuracjusze, goście wysowskich sanatoriów, doceniają rodziny z dziećmi – bo jest tu świetne miejsce dla dzieci małych i większych a dodatkowo jest tu najcieplejsza woda w całym regionie, dla której warto przejechać te kilkadziesiąt kilometrów dzielących od Wysowej Nowy Sącz.

Zobacz też: Nowy Sącz: światła znów nieme. Jest niebezpiecznie na skrzyżowaniach

Co wiadomo na dziś? Jak informuje wójt Uścia Gorlickiego Zbigniew Ludwin Inspektor Nadzoru Budowlanego już (dokładnie ponad tydzień temu) otrzymał wyniki ekspertyzy stanu technicznego obiektu, która została wykonana przez biegłego z zakresu budownictwa na zlecenie gminy i w porozumieniu z projektantem i wykonawcą obiektu. Jakie są jej wyniki? – Katastrofa budowlana nam nie grozi – mówi Ludwin, by zaraz wyjaśnić, że obiekt jest w na tyle dobrym stanie, że samorząd poprosił nadzór o jego warunkowe dopuszczenie do użytku.

Gmina w tym czasie przygotuje na spokojnie projekt remontu i zabezpieczy na ten cel środki. – Będę dziś chciał na ten temat porozmawiać bezpośrednio z inspektorem – zaznacza Ludwin.

To gmina zadecydowała o wyłączeniu obiektu z użytku w maju. Czy dziś jest w stanie wskazać winnego, tego, przez którego obiekt wymaga remontu? Wójt daleki jest od przesądzania, ale daje do zrozumienia, że nałożyły się tu uchybienia i ze strony projektanta, i ze strony wykonawcy.

Do tematu wrócimy pod podjęciu decyzji przez Nadzór Budowlany.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Park Wodny Wysowa ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu