Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/09/2022 - 08:00

Będą grodzić ryterski cmentarz! Kiedy? Wójt jasno deklaruje

Po raz kolejny mieszkańcy Rytra stukają do nas z pytaniem o obiecaną budowę ogrodzenia cmentarza w tej miejscowości. Co w tej sprawie usłyszeliśmy od wójta Jana Kotarby?

Będą grodzić ryterski cmentarz! Kiedy? Wójt jasno deklaruje

Zobacz też: Boimy się zimy i horrendalnych opłat. Jak sobie z nimi poradzi Rytro?

O konieczności ogrodzenia cmentarza komunalnego w Rytrze alarmują od dawna mieszkańcy i radni w swoich interpelacjach. W budżecie na 2021 rok władze gminy zarezerwowały nawet na ten cel 40 tysięcy złotych, ale na tym temat ucichł. Co się dzieje? Przecież w przypadku takiego przedsięwzięcia nie potrzeba żadnego projektu budowalnego, ani nie ma rygoru spełnienia jakiś szczególnych formalności.

Zobacz też: 845 wniosków o dopłatę do węgla! Gdzie złożyć w Rytrze te na pellet, olej i gaz?

- Obiecaliśmy ogrodzenie i słowa dotrzymamy. Jesteśmy już gotowi do rozpoczęcia prac, ale teraz niemal codziennie leje. Musimy zatem zaczekać aż się pogoda ustabilizuje – mówi krótko Jan Kotarba.

- Chcemy się wyrobić ze wszystkimi robotami przed 1 listopada. Mamy na to zabezpieczone 60 tysięcy złotych i powinniśmy się w tej kwocie zmieścić. Wszystkie prace wykonamy własnymi, gminnymi siłami – dodaje wójt.

Przy okazji pytamy o plany związane z budową przy cmentarzu parkingu. – Na razie parking mamy. Uporządkowaliśmy i przygotowaliśmy kolejny kawałek terenu tak, że mamy o kilkadziesiąt miejsc więcej niż wcześniej. Budowa parkingu z prawdziwego zdarzenia wymaga spełnienia wielu formalności, przygotowania projektu. Myślę, że zmierzymy się z tym tematem w przyszłym roku – deklaruje gospodarz gminy. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu