Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
18/02/2019 - 12:55

Będa mediacje między zwolnionymi pracownikami a sądeckim magistratem

Do Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Sądu Rejonowego w Nowym Sączu wpłynęło osiem pozwów cywilnych złożonych przez zwolnioną niedawno kadrę kierowniczą Urzędu Miasta oraz jednostek miejskich podlegających ratuszowi. Pięć spraw sąd skierował już do mediacji.

Między innymi na taką drogę, w wyniku posiedzenia wyjaśniającego, zostały skierowane sprawy z powództwa wniesionego przez Józefa Kantora, byłego dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta w Nowym Sączu oraz Marty Jakubowskiej, byłej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Oboje domagają się od byłego pracodawcy odszkodowania za zwolnienie ich z pracy. Nowe władze miasta jako powód zwolnienia podały brak zaufania wobec wspomnianych urzędników.

Józef Kantor nie chciał się w tej sprawie wypowiadać, a Marta Jakubowska nie odbierała telefonu.

Skierowanie sprawy do mediatora oznacza, że jest wola przedsądowego porozumienia się.

Sąd dał stronom czas na zakończenie mediacji do 15 kwietnia, ale też bierze pod uwagę to, że może zostać nieco wydłużony. Jeśli stronom nie uda się porozumieć, to spotkają się oczywiście w sądzie.

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info sześć osób spośród ośmiu powodów, którzy złożyli w sądzie pozwy cywilne domaga się od Urzędu Miasta odszkodowania za zwolnienie z pracy.

- Jedna osoba domaga się przywrócenia do pracy, albo odszkodowania, a jedna osoba chce powrotu do pracy. Powódka nie zgodziła się na mediację – mówi Marta Mróz z biura rzecznika prasowego ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. – W jej przypadku sędzia wyznaczył termin rozprawy na 20 marca. Warto też nadmienić, że sąd skierował już pięć spraw do mediacji.

Jutro (19 lutego) w sądzie przy ul. Smolika mają odbyć się kolejne dwa posiedzenia wyjaśniające.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu