Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/07/2020 - 13:25

Będzie bezpieczniej na trasie z Sącza do Krynicy, bo kończą remont w Maciejowej

Remont drogi krajowej 75 w Maciejowej już prawie na finiszu. Ale to nie koniec nowości w tym miejscu. Gmina chce zadbać o to, aby pojawiło się w tym miejscu oświetlenie.

Przebudowa skrzyżowania w Maciejowej, Fot. Sądeczanin

Przebudowa skrzyżowania miała na celu poprawienie bezpieczeństwa podróżujących z Krynicy-Zdroju do Nowego Sącza oraz włączających się do ruchu od strony Czaczowa i Barnowca.

Czytaj więcej: Maciejowa: mieszkańcy na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu czekali 20 lat

Jest już nowy asfalt, skarpa nie zasłania widoczności. Postawiono też wysepki. Na nawierzchni brakuje jeszcze pasów. Ale zgodnie z planami, skrzyżowanie ma być oddane dopiero we wrześniu. Teraz ruch na DK75 odbywa się płynnie. Niebezpieczne kiedyś skrzyżowanie, wygląda coraz lepiej.

To jednak nie koniec poprawek na drodze w Maciejowej. Gmina chce również zadbać o to, aby po zakończeniu remontu pojawiły się tu również latarnie. Zamontowanie oświetlenia ma poprawić widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Zobacz również: Bezdomne psy z Łabowej szukają nowego domu. Potrzebują ludzkiego serca

redakcja@sadeczanin.info

Zobacz jak wygląda przebudowane skrzyżowanie w Maciejowej
Na DK75 w Maciejowej jest już nowy asfalt i wysepki. Brakuje jeszcze tylko pasów, ale skrzyżowanie już teraz prezentuje się fantastycznie.


Dziękujemy za przesłanie błędu