Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
26/10/2022 - 19:00

Będzie drożej. W Krynicy zmieniają się opłaty za przejazd taksówką

Kryniccy radni przegłosowali (21 października) uchwałę, zmieniającą górne granice cen za przewozy taksówkami po uzdrowisku.

Podczas sesji (21 października) radni uchwalili zmianę maksymalnej ceny za przejazdy taksówkami w Krynicy. Uchwałę, dotyczącą taryf i maksymalnych cen urzędowych za przejazd taksówką, sporządzono na wniosek środowiska taksówkarzy. Przyczyny podwyżek cen maksymalnych to przede wszystkim wzrost cen paliw oraz inflacji.

Maksymalne stawki za przejazdy taksówkami po mieście wyznacza Rada Miasta. Opłata początkowa za wynajęcie taksówki i przejazd 1 km dla wszystkich taryf będzie wynosić 15 złotych. Taryfa pierwsza, opłata za przejazd 1 km w strefie miejskiej w dni powszednie, w godz. 6-22 będzie wynosić 5 zł.

Taryfa druga, opłata za przejazd 1 km w strefie miejskiej, w porze nocnej (godz. 22-6) oraz w niedziele i święta będzie wynosić 6 zł. Taryfa trzecia, opłata za przejazd 1 km poza granicami strefy miejskiej w dni powszednie. w godz. 6-22 będzie wynosić 7 zł.

Taryfa czwarta, opłata za przejazd 1 km poza granicami strefy miejskiej w porze nocnej (godz. 22-6) oraz w niedziele i święta będzie wynosić 9 zł. Godzina postoju dla wszystkich taryf wynosi 60 zł. 

Punkty stref miejskich: pierwszy, skrzyżowanie ulicy Sądeckiej z ulicą Piłsudskiego. drugi, budynek Roma przy ul. Pułaskiego, trzeci, koniec ulicy Kraszewskiego (przystanek autobusowy), czwarty, blok mieszkalny nr 36 przy ulicy Czarny Potok.

Uchwała dotycząca taryf i maksymalnych cen urzędowych za przejazd taksówką wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. (MK) fot. pixabay, ilustracyjne (MK)Dziękujemy za przesłanie błędu