Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
22/06/2022 - 21:55

To będzie nowoczesne centrum dla seniorów. Budowa ma ruszyć w tym roku

W tym roku powinna rozpocząć się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Nowym Sączu. Właśnie został ogłoszony przetarg na to zadanie.

Coraz więcej mamy ludzi w podeszłym wieku. Społeczeństwo niestety starzeje się. W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym, które ma wpisać się w pejzaż miasta opieką zostaną objęci seniorzy. Dzięki temu ich rodziny będą mogły skorzystać, choć przez pewien czas, z tzw. opieki wytchnieniowej.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę zarówno dzienną, jak i osobom wymagającym stałej opieki.

Budynek zostanie wzniesiony przy ul. Nawojowskiej, w rejonie funkcjonujących dwóch Domów Pomocy Społecznej. Będzie to budynek wolnostojący, parterowy, bez barier architektonicznych, o powierzchni użytkowej 569 m kw. dla kilkunastu seniorów

Z placówki będą mogły korzystać osoby dorosłe, w tym w podeszłym wieku, z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, wymagające rehabilitacji społecznej, usprawnienia ruchowego, terapii.

- Na to zadanie został właśnie ogłoszony przetarg – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – Zapraszamy przedsiębiorców do składania ofert.

Jak zapewnia wiceprezydent Majka, budowa tej inwestycji rozpocznie się w tym roku, niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy.

[email protected], fot. Wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu