Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
23/03/2017 - 09:15

Będzie nowy komisariat policji w centrum Nowego Sącza?

- Czy będzie komisariat policji przy ulicy Pułku Strzelców Podhalańskich? – dociekał na wtorkowej (21. 03.) sesji radny Mieczysław Kaczwiński. Co odpowiedział komendant sądeckiej policji?

- Czy ta idea upadła całkowicie czy państwo zamierzacie jednak próbować to zrobić? – pytał Kaczwiński nawiązując do faktu, że komisariat miał powstać w budynku należącym do straży granicznej, której oddział ostatnio przywrócono w Nowym Sączu.

- Oczywiście, że były takie plany żeby uruchomić komisariat. Natomiast decyzja pozostaje na szczeblu wyższych władz, czyli Komendy Głównej i Komendy Wojewódzkiej. W chwili obecnej nie będę się wypowiadał na ten temat. Natomiast nie jest rozstrzygnięta jeszcze sprawa powstania komisariatu, tego konkretnego, czy też przekazania tego budynku Straży Granicznej – odpowiedział dyplomatycznie komendant sądeckiej policji mł. insp. Jarosław Tokarczyk.

Zobacz też: Wkurzają Was światła na rondzie Solidarności? Ale za to wypadków jest mniej. O ile?

Przypomnijmy. Budynki po straży zostały przekazane policji w trwałe użytkowanie 1 stycznia 2015 roku. W maju policja złożyła do Urzędu Miasta projekt adaptacji jednego z nich na potrzeby komisariatu, który roboczo ochrzczono „Komisariatem - Centrum”.  Pieniądze pochodziły od samorządów. 250 tysięcy na adaptację obiektu przeznaczyła też rada miasta w Nowym Sączu, to były jedyne środki na ten cel, którymi wówczas dysponowała policja. Szacunkowo przebudowę na potrzeby komisariatu wyceniano na 7 mln zł. Kolejne kwoty – przynajmniej częściowo - miała zabezpieczyć m.in. Komenda Wojewódzka Policji.

Zobacz też: Nowy Sącz: Projekt Komisariatu-Centrum gotowy

Potrzeba utworzenia komisariatu przy ulicy Pułku Strzelców Podhalańskich wynikała z faktu, że nowa siedziba mundurowych przy Grottgera usytuowana jest na peryferiach miasta.

ES [email protected] Fot.: Ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce