Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
08/07/2020 - 14:05

Będzie remont wieży widokowej na Eliaszówce. Zobacz, kiedy ograniczą wstęp

Dzisiaj specjaliści przeprowadzili oględziny stanu technicznego wieży widokowej na Eliaszówce w Piwnicznej-Zdroju. Właściciel i gospodarz miejsca, czyli piwniczański samorząd zapowiada remont. Już w przyszłym tygodniu obiekt będzie czasowo wyłączony z użytku.

Będzie remont wieży widokowej na Eliaszówce. Zobacz, kiedy ograniczą wstęp

Jak informuje burmistrz Dariusz Chorużyk to będzie pierwszy taki gruntowniejszy remont wieży na Eliaszówce od czasu oddania jej do użytku w 2013 roku. Na szczęście ekspertyzy biegłych są bardzo optymistyczne. – Prace ograniczą się na razie do konserwacji i dokręcenia elementów metalowych: śrub, których jest aż 1500 i łączników i do zabezpieczenia i pomalowania środkiem zabezpieczającym przed wpływem warunków atmosferycznych podestów i górnych części schodów – informuje samorządowiec zaznaczając, że kosztować to będzie 8 tysięcy złotych. Wykonawca ma też odsłonić i zabezpieczyć betonowy fundament wieży. Przy czym po zarezerwowaniu kolejnych środków w budżecie samorząd będzie remont kontynuować.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: tej inwestycji wirus nie zaszkodził, a susza wręcz pomogła

Roboty ruszą lada dzień i w dniach od 8 (środa) do 17 (piątek) lipca wstęp na wieżę będzie ograniczony a chwilami nawet niemożliwy.
To nie jedyna taka informacja dla miłośników aktywnego wypoczynku na szlakach. Stowarzyszenie Młodów-Głębokie informuje z kolei o wyłączeniu z użytku wieży widokowej w Parku Świętej Kingi w Głębokiem, tuż przy słynnych źródełkach. Tu wieża wymaga gruntowniejszej naprawy, ale parce opóźniają się ze względu na złe warunki atmosferyczne.

ES [email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe