Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 lipca. Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
22/07/2020 - 17:05

Będzie zmiana organizacji ruchu w Starym Sączu

To informacja ważna przede wszystkim z punktu widzenia kierowców, ale również przez wzgląd na bezpieczeństwo mieszkańców Starego Sącza usianego wyjątkowo wąskimi uliczkami. Już niebawem dla dwóch ulicach zmieni się organizacja ruchu. Gdzie i na czym zmiany będą polegać?

Jak informuje burmistrz Jacek Lelek opiniowane są właśnie – przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa i zgodności z przepisami o ruchu drogowym – zmiany organizacji ruchu na ulicach Krakowskiej i Kilińskiego. Obie na określonych odcinkach staną się jednokierunkowe. Ulica Kilińskiego jest tak wąska, że dwa auta ledwo się mogą tu wyminąć. A gdy tego dojdą problemy z parkowaniem na chodniku - robi się naprawdę problem. Na Krakowskiej nie jest dużo lepiej. Szczegóły?

- Ulica Krakowska stanie się ulicą jednokierunkową na odcinku od ulicy Paszkiewicza do ulicy 11 Listopada. Będzie tu obowiązywał kierunek w stronę 11 Listopada. Natomiast ulica Kilińskiego stanie się ulicą jednokierunkową na odcinku od ulicy Szewskiej do ulicy Krakowskiej – wyjaśnia samorządowiec. O dacie wprowadzenia nowej organizacji ruchu poinformujemy w osobnej publikacji.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021