Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
01/05/2019 - 11:15

Bestia nie człowiek! Trwa obława na kata tego psiaka

Są zajścia, są sytuacje, z którymi nigdy się nie oswoimy i na które nigdy nie będzie naszego przyzwolenia. 10 kwietnia w lesie w Krużlowej Wyżnej w gminie Grybów znaleziono martwego psa ze sznurkiem na szyi. Sprawa trafiła na policję a ludzie ze środowisk związanych z opieką nad zwierzętami na Sądecczyźnie robią wszystko żeby znaleźć jego oprawcę.

Zdjęcie psa umieszczone wczoraj na Facebooku, na profilu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Nowym Sączu udostępniono już tysiąc trzysta razy. Internauci nie przebierają w słowach dyskutując na temat sprawcy. Padła nawet propozycja, by zorganizować zrzutkę i uzbierać nagrodę dal tego, kto wskaże a przede wszystkim pomoże ująć sprawcę.

Większość jest zgodna, że Krużlowa Wyżna to na tyle mała miejscowość, że nie ma możliwości, by jej mieszkańcy nie skojarzyli psa a tym samym jego właściciela a dalej oprawcy. Zastrzegamy jednak, że nie jest oczywiste, że to jedna i ta sama osoba.

Zobacz też: Ktoś znów strzela do zwierząt, tym razem zabił psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Nie do końca też wiadomo jak pies zginął: czy został uduszony, czy przywiązany do drzewa i zostawiony na śmierć głodową. Nie zmienia to jednak wymiaru ani wydźwięku sprawy. Towarzystwo zgłosiło już sprawę na policję i prosi, by każdy, kto może pomóc rozwiązać tę dramatyczną sprawę kontaktował się bezpośrednio z policją  lub na numer interwencyjny TOZ: 600 043 131

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu