Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
20/10/2019 - 21:05

Bez nich, po nas. Podegrodzkie OSP dostały pieniądze na doposażenie

Zapewnienie gotowości bojowej – brzmi szumnie prawda? Ale sens tego sformułowania jest bardzo prozaiczny, bo chodzi o zagwarantowanie środków na wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na co dostali pieniądze strażacy z gminy Podegrodzie?

Wagi i znaczenia strażaków ochotników zrzeszonych w jednostkach OSP nie sposób przecenić. Szczególnie na takich terenach jak na Sądecczyźnie. Często to właśnie strażacy są tymi, którzy jako pierwsi pojawiają się tam, gdzie przydarzyło się coś złego, tam gdzie potrzebna jest pomoc. Dlatego tak ważne jest by strażacy działający w tych strukturach byli dobrze wyposażeni i w sprzęt, i w umundurowanie i odzież ochronną.

Zobacz też: Podegrodzie wypowiada wojnę „lewej” kanalizacji. Będą ostre kary

I właśnie 9 takich zestawów odzieży ochronnej z prawdziwego zdarzenia trafi do strażaków z OSP z terenu gminy Podegrodzie. Samorząd właśnie pozyskał 12 tys. 600 zł ze środków województwa małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska”. W sumie wspomniane zestawy kosztować będą ponad 25 tysięcy złotych. Różnicę samorząd wyłoży z własnego budżetu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)