Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
15/05/2017 - 08:25

Bezpieczny Stary Sącz? Mieszkańcy, władze i policja o sytuacji w gminie

To będzie kolejna już debata dotycząca bezpieczeństwa w gminie Stary Sącz. 17 maja o godz. 17. w sali obrad UM starosądeczanie będą mogli podyskutować z władzami i policją.

Debata będzie się odbywała pod hasłem  „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” i ma pomóc w określeniu sposobu, w jaki policja oraz inne podmioty powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie ograniczenia i przeciwdziałania zgłaszanym zagrożeniom mi. in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Komendant KP omówi także szeroko rozumianą działalność profilaktyczną Policji, dotyczącą zwiększenia poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowania w sytuacji powstałego zagrożenia.

Ważnym punktem debaty będzie zaprezentowanie działań dzielnicowego zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda”.

- Ostatnim punktem spotkania będzie dyskusja, gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy Stary Sącz oraz będą mogli się podzielić swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – informują urzędnicy UM.

(KB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)