Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/10/2020 - 07:40

Biały dom w Nawojowej, gdzie dają pracę i nadzieję na lepsze życie

Uczą się zawodu w trzech pracowniach ogrodniczej, poligraficzno-fotograficznej oraz hodowlanej pod opieką instruktorów pracy, psychologa oraz rehabilitanta. Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej jest przepustką do samodzielnego życia dla ponad trzydziestu niepełnosprawnych, z powiatu nowosądeckiego. To właśnie tam zdobywają zawód, potem pracę. Placówka właśnie świętowała swoje piąte urodziny.

W tym roku Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej świętuje 5-lecie istnienia. Dzięki funkcjonowaniu tej placówki, 33 osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mają zatrudnienie, czują się potrzebne i z powodzeniem świadczą usługi z zakresu ogrodnictwa, hodowli i poligrafii.

- Nasi podopieczni uczą się zawodu w trzech pracowniach: ogrodniczej, poligraficzno-fotograficznej oraz hodowlanej - mówi Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor  Zakładu w Nawojowej. - Znajdują się pod stałą opieką instruktorów pracy, psychologa oraz rehabilitanta.

W ramach pracowni poligraficzno-fotograficznej wykonywane są m.in. plakaty, ulotki, broszury, wizytówki, kalendarze, nadruki na kubkach, koszulkach, ubraniach roboczych oraz różnych gadżetach reklamowych.

Pracownia ogrodnicza zajmuje się utrzymaniem terenów zielonych, sprzedażą drewna opałowego, produkcją i sprzedażą owoców i warzyw. W okresie jesienno-zimowym wykonywane są ozdoby świąteczne i okolicznościowe.

Natomiast w pracowni hodowlanej niepełnosprawni uczą się obsługi inwentarza żywego i pracy z końmi. W jej ramach prowadzona jest nauka jazdy konnej przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów.

Z okazji jubileuszu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członkowie Zarządu złożyli gratulujące dyrektorowi i pracownikom.

- Jubileusz 5-lecia to moment na podsumowania dotychczasowych osiągnięć i określenia dalszych kierunków działania. Cieszę się, że pomimo wielu trudności, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej tak dobrze funkcjonuje. To zasługa pracowników i dyrektora. Z tym większą radością gratuluję! Życzę zapału i radości z pomagania osobom niepełnosprawnym. Niech kolejne lata przyniosą realizację nowych przedsięwzięć służących rozwojowi całego powiatu nowosądeckiego.(olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu