Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
23/09/2020 - 17:40

„Bić kierowców po oczach”! Zadanie nowych znaków przy Mickiewicza w Nowym Sączu

Przy ulicy Mickiewicza w Nowym Sączu, tuż przed jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście ustawiono nowe znaki. Czy dzięki nim zmniejszy się liczba wypadków na jednym z najbezpieczniejszych pod tym względem miejsc w mieście?

„Bić kierowców po oczach”! Zadanie nowych znaków przy Mickiewicza w Nowym Sączu

Miejsca by zabrakło na wyliczenie wszystkich kolizji i wypadków, do których doszło na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i Jagiellońskiej w ciągu choćby ostatnich pięciu lat. Powodują je zazwyczaj kierowcy, którzy chcą się włączyć do ruchu w centrum z osiedla Wólki i wymuszają – z brawury, z głupoty, przez bezmyślność – pierwszeństwo wobec kierowców jadących prosto w stronę ulicy Kunegundy.

Separatory ruchu są mało widoczne a przez to mogą być niebezpieczne – taka była konkluzja odpowiedzi, jaką radny Artur Czernecki otrzymał na swój wniosek o zamontowanie owych separatorów na ulicy Jagiellońskiej tuż przed pechowym skrzyżowaniem kilka miesięcy temu.

„Bić kierowców po oczach”! Zadanie nowych znaków przy Mickiewicza w Nowym Sączu

Zobacz też: „Sierżanci” znikną z Węgierskiej. Kilka puszek farby nie uratuje nikomu życia

– Montaż separatorów ruchu ciągłego czy też separatorów punktowych z powodu ich małej widoczności może powodować zagrożenie nie tylko dla chcących zmienić pas, ale także dla innych uczestników ruchu – torpedował inicjatywę radnego wiceprezydent Artur Bochenek deklarując jednocześnie, że:

- Problem jest bardziej złożony i obecnie pracujemy nad wprowadzeniem kompleksowego rozwiązania, które powinno zauważalnie wpłynąć na ograniczenie prędkości pojazdów na ulicy Jagiellońskiej oraz poprawę dostrzegalności znaku B-20 (stop) na ulicy Mickiewicza.

Zobacz też: Zamykają drogę powiatową w gminie Łącko. Zobacz którą, kiedy i po co

„Bić kierowców po oczach”! Zadanie nowych znaków przy Mickiewicza w Nowym Sączu

I takie właśnie już zamontowano. Prezydent Ludomir Handzel trochę ironicznie komentuje, że powinny się na nich znaleźć raczej napisy „przestrzegaj zasad ruchu drogowego” i „stosuj zasadę ograniczonego zaufania”, bo wszyscy wiemy, że z tym u sądeckich użytkowników dróg bywa krucho.

Ale na razie miasto testowo, na próbę zastosowało inne znaki, takie, które mają – znów cytując prezydenta – uderzyć kierowców po oczach. Czy się sprawdzą? ([email protected] , fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)