Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 stycznia. Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła
03/07/2020 - 13:20

Bitwa o wozy strażackie trwa - MSWiA zapowiada drugą turę

Wozy strażackie dla 16 gmin już rozdane. Trafiły tam, gdzie frekwencja wyborcza w pierwszej turze wyborów prezydenckich była najwyższa. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiada dalszą walkę. W drugiej turze jest więcej wozów do wygrania.

Fot. MSWiA

MSWiA przed wyborami prezydenckimi zapowiedziało, że dla gmin do 20 tysięcy mieszkańców, które osiągną najwyższą frekwencję, ufunduje wozy strażackie. Ochotnicze Straże Pożarne w wielu miejscowościach zachęcały więc do wzięcia udziału w głosowaniu. 3 lipca podane zostały oficjalne wyniki. W województwie małopolskim zwyciężyła gmina Żegocina (powiat bocheński). Do urn ruszyło tam 75,67 proc. mieszkańców. To jednak nie koniec walki o wozy.

- 16 wozów bojowych dla OSP to za mało, dlatego po drugiej turze rozdamy ich 49 - zapowiada szef MSWiA, Mariusz Kamiński.

Zobacz jak wyglądała frekwencja w gminach powiatu nowosądeckiego: Kliknij tutaj.

W drugiej turze wyborów mieszkańcy gmin do 20 tysięcy mieszkańców również będą mogli walczyć o nagrody dla strażaków. Tym razem pula jeszcze wzrosła . Do rozdania jest aż 49 wozów. Liczyć się będą jednak tereny byłych województw, według stanu na dzień 31 grudnia 1998 roku. MSWiA przekaże po jednym wozie strażackim na każde "stare" województwo.

W latach 1975 - 1998 na terenie naszego powiatu znajdowało się województwo nowosądeckie. 

Czytaj więcej: Frekwencja w gminie Grybów powyżej średniej krajowej.

Fot. MSWiADziękujemy za przesłanie błędu