Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
14/11/2018 - 11:25

Bochenek do sądeckiego ratusza a Kuzak na wicewójta Chełmca?

Wszystko wskazuje na to, że zastępcą Ludomira Handzla nowo wybranego prezydenta Nowego Sącza zostanie szef jego kampanii wyborczej Artur Bochenek. Kto zatem zajmie jego miejsce zastępcy wójta Chełmca? W kuluarach chełmieccy samorządowcy typują sołtysa Chomranic i radnego Stanisława Kuzaka.

To, że Artur Bochenek otrzyma propozycję wiceprezydentury Ludomir Handzel potwierdził już kilka dni temu. - Jestem sądeczaninem więc jeśli dostane taką propozycję, to ją przyjmę – nie ukrywa Artur Bochenek w rozmowie z Sądeczaninem.

Kto go zastąpi w Chełmcu? W kuluarach od kilku już tygodni - praktycznie od chwili gdy pierwszy namaszczony przez PiS kandydat na wójta i kontrkandydata Stawiarskiego Stanisław Kuzak przeszedł z dnia na dzień do jego obozu i znalazł się na liście kandydatów na radnego z jego komitetu – spekulowało się i spekuluje, że to właśnie dywersant PiS obejmie schedę po Bochenku.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2018: kto został wójtem Chełmca

Dziś te spekulacje nabierają mocy – Handzel wygrał w Nowym Sączu i ściągnie do ratusza swojego współpracownika. Czy tym samym szanse na karierę samorządową Kuzaka rzeczywiście rosną?

- Myślę, że wójt Stawiarski wybierze najlepszego kandydata – odpowiada dyplomatycznie Bochenek.

- Sprawami kadrowymi zajmuje się pan wójt Bernard Stawiarski. Ja jestem dziś radnym z okręgu numer dwa i sołtysem Chomranic – komentuje równie powściągliwie sam Stanisław Kuzak.

Zobacz też: Chełmiec: dlaczego Kuzak zrezygnował z kandydowania na wójta?

Z samym wójtem Stawiarskim nie udało nam się skontaktować. Wiadome jest już natomiast, że pierwsza sesja nowej kadencji odbędzie się w Chełmcu 22 listopada. Wtedy radni wybiorą swojego przewodniczącego.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe