Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
18/12/2019 - 14:45

Brawo za pomysł. Jest parking, może auta przestaną tarasować Browarną

Osiedle Wojska Polskiego pod względem deficytu miejsc parkingowych nie odbiega w niczym od pozostałej części miasta. Dziś jednak donosimy, że właśnie przybył tu całkiem pojemny parking i to tuż obok ulicy Browarnej, która wiecznie była zatarasowana.

Brawo za pomysł. Jest parking, może samochody nie będą tarasować Browarnej

W bardzo krótkim czasie i bez zbędnego rozgłosu administrator budynku stojącego przy ul. Browarnej 27 zrobił parking dla mieszkających tu kilkudziesięciu rodzin pojemny, estetyczny parking z betonowych płyt ażurowych. Wykorzystał do tego celu teren między budynkiem a garażami, który latami leżał odłogiem. Ot, takie „przelotowe” miejsce między Al. Piłsudskiego a wyżej położoną częścią osiedla.

Całość wykonana jest bardzo starannie a dodatkowo, by odciąć mieszkańców bloku od hałasu wzdłuż parkingu posadzono tuje.

Zobacz też: Aleje Sucharskiego rozkopane, a na placu budowy nie ma żywego ducha

Brawo za pomysł. Jest parking, może samochody nie będą tarasować Browarnej

Powody do zadowolenia – choć jak głosi tablica z parkingu korzystać mogą jedynie mieszkańcy wspomnianego bloku – mogą mieć też inni okoliczni. Dlatego, że by dojechać z Alei do ulicy Rokitniańczyków i dalej w głąb osiedla trzeba przejechać właśnie Browarną, a to ulica bardzo wąska. I choć jest jednokierunkowa, to samochody parkujące ciągle po obu stronach jezdni utrudniały dodatkowo przejazd.

Brawo za pomysł. Jest parking, może samochody nie będą tarasować Browarnej

Przypomnijmy przy okazji, że po wielu, wielu latach starań mieszkańców, próbach pozyskania środków z budżetu obywatelskiego a w ostatnim czasie kolejnej interpelacji w tej sprawie - złożonej tym razem przez radną Krystynę Witkowską - władze Nowego Sącza zadeklarowały, że w budżecie miasta na 2020 rok zabezpieczone zostaną pieniądze na kolejny parking na osiedlu Wojska Polskiego. Tym razem chodzi o zagospodarowanie na ten cel terenu wzdłuż płotu Szkoły Podstawowej nr 21 od strony ulicy Korzeniowskiego. Mieszkańcy i tak tu parkują, tyle na co dzień jest tu klepisko, które pod deszczu zamienia się w grzęzawisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu