Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
16/08/2018 - 08:45

Budowa mostu heleńskiego pod ostrzałem fotografów i filmowców - amatorów

Budowa nowego mostu heleńskiego w Nowym Sączu jest jedną z najważniejszych i największych inwestycji na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Sądeczanie codziennie śledzą postępy prac.

Wiele osób uczyniło oglądanie tego, co dzieje się na budowie stałym celem spacerów. Wielu ma też swój  jeden, czy dwa, a może i więcej stałych punktów obserwacyjnych (widokowych).

Najchętniej sądeczanie wybierają ten w Parku im. Ireny Styczyńskiej, tuż przy skarpie, kilka metrów od ruin sądeckiego zamku.

- Przychodzę tutaj, bo to miejsce do obserwacji jest najlepsze – mówi pan Tadeusz, emerytowany kolejarz. - Stąd jest najlepsza panorama  na most. Ale to ogromna konstrukcja. Nawet nie przypuszczałem. Nie mogę się doczekać tego mostu.

Niektórzy sądeczanie, śledząc z punktu widokowego postępy prowadzonych prac również je dokumentują do własnego domowego archiwum. Robią zdjęcia aparatami fotograficznymi i „komórkami”, kręcą telefonami komórkowymi krótkie filmiki.

Chciażby tak, jak nasza czytelniczka Lucyna Witkowska, która nadesłała nam swoje panoramiczne zdjęcie tego zakątka miasta i zatytułowała je : Panorama od mostu do nowego ronda.

Za nadesłane do naszej redakcji zdjęcie serdecznie dziękujemy I czekamy na kolejne.

[email protected], Fot. Lucyna Witkowska.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)