Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
26/11/2020 - 16:25

Budżet Piwnicznej-Zdroju na 2021? 7,5 miliona na inwestycje

Piwniczna-Zdrój wyjątkowo mocno odczuwa skutki kryzysu związanego z epidemią. To w końcu gmina, która funkcjonuje w oparciu o uzdrowisko i turystkę. A te branże przeżywają dziś największy regres w historii. I choć 2021 rok stanowi tym samym wielką niewiadomą trzy inwestycje można przedstawić jako pewnik.

Budżet Piwnicznej-Zdroju na 2021? 7,5 miliona na inwestycje

Dochody gminy wedle dzisiejszych założeń sięgną ponad 53 milionów zł, ale wydatki już ponad 55 milionów. Po raz kolejny zatem samorząd będzie musiał zmierzyć się ze sporym deficytem. Tym razem mowa o kwocie około 2 milionów. To bardzo dużo, bo na samą spłatę dotychczasowego zadłużenia gminy trzeba było zarezerwować jeszcze więcej, bo około 2,8 miliona. Mimo to są takie przedsięwzięcia, które już dziś można uznać jako pewnik. Jakie?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: jest już spot sfinansowany ze zrzutki na walkę z tirami

- Na budowę sieci kanalizacyjnej w Wierchomli Wielkiej i Małej zaplanowaliśmy 4 miliony 746 tysięcy złotych. Zaplanowane też są wydatki związane z dokończeniem realizacji budowy tras rowerowych Euro Velo 11. Na ten cel zarezerwowano w budżecie 393 tysiące  - informuje burmistrz Dariusz Chorużyk.

- Na inwestycje na drogach gminnych zarezerwowano kwotę 2 milionów 144 tysięcy złotych w tym na opracowanie dokumentacji projektowej oraz samych projektów 126 tysięcy 592 tysiące – podsumowuje burmistrz zastrzegając, że jest jeszcze kilka przedsięwzięć na tzw. „tapecie”, ale ich losy ciągle jeszcze się ważą. Przedstawienie szczegółów włodarz gminy zapowiada na 30 listopada. Wtedy bowiem odbędzie się kolejna sesja rady. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu