Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
03/12/2019 - 14:25

Bunt wodociągowy w Bobowej

Nie wszyscy mieszkańców gminy Bobowa chcą podłączenia do wodociągów. Rada miejska wraz z burmistrzem starają się jednak przekonać sceptyków.

Radni z Bobowej rozwijają kanalizację i wodociągi

W Bobowej robią wszystko, żeby rozwijać sieć kanalizacyjną i wodociągową. Samorządowy starają się traktować wszystkich sprawiedliwie, aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Stąd projekt rozbudowy, w trosce o mieszkańców spoza centrów miejscowości gminy Bobowa. – Wykonaliśmy tak dużo pracy w zakresie kanalizowania i wodociągowania centrów wszystkich miejscowości, nie tylko Bobowej. Chcemy, żeby wszyscy czuli się docenieni i jednakowo traktowani. To jest dobrodziejstwo, że ścieki można odprowadzać do kanalizacji sanitarnej i ten program został zrealizowany – mówi zatroskanym głosem burmistrz z Bobowej Wacław Ligęza.

Nie wszystkim jest jednak na rękę podpięcie do miejskiej sieci wodnej. Jak przekonuje jednak burmistrz z Bobowej, porozumienie jest bliskie i obie strony powinny dojść do porozumienia. – Jest to incydentalna sprawa. Na wniosek mieszkańców rozbudowujemy sieć kanalizacyjną i wodociągową. Pojawił się opór ze strony dwóch mieszkańców, którzy z różnych względów nie wyrazili na razie zgody, choć na ich posesje woda została już doprowadzona. Słyszałem jednak, że zmienią zdanie i mam nadzieję, że zamkniemy tę sprawę – wyjaśnia Ligęza.

(p.swarlik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu