Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/07/2019 - 13:15

Burmistrz Jan Golba z absolutorium i poparciem wszystkich radnych

Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna dr Jan Golba otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok oraz wotum zaufania od wszystkich 14, obecnych na sesji Rady Miasta radnych.

Nie mogło być inaczej, burmistrz Muszyny Jan Golba otrzymał absolutorium i wotum zaufania z tytułu zrealizowania budżetu za 2018 rok. Wszyscy, tj. 14 radnych obecnych na sesji rajców poparło działania swojego włodarza.

Jan Golba (ur 8 marca 1955) jest prawnikiem, znawcą prawa uzdrowiskowego, a także doświadczonym samorządowcem.

Był burmistrzem Krynicy-Zdroju (1990-2002), wiceburmistrzem Szczawnicy (2006-2009), a obecnie – od 2009 roku, gospodarzy w Muszynie. Stąd nazywany jest często „Trójburmistrzem’.

Jest prezesem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP od 2001 roku. Ponownie został wybrany szefem tej organizacji w marcu br.

Pełni też funkcję przewodniczącego Zarządu Gmin Krynicko-Popradzkich.

Na swoim koncie ma liczne publikacje  i prace naukowe z zakresu prawa, ekonomii, turystyki oraz uzdrowisk.

Znawca prawa uzdrowiskowego, samorządu, finansów, turystyki,  inicjator i budowniczy kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką.

Zrządzając, skupia się na podkreślaniu i rozwijaniu zalet uzdrowiska, turystyki oraz jego promocji,  a także pozyskiwaniu środków unijnych.

Obecnie w Muszynie realizowanych jest kilka znaczących, dużych inwestycji, w tym rewitalizacja rynku, budowa ścieżek i kładek rowerowych, a także rozbudowa Parku Zdrojowego na Zaporadziu.

Mottem burmistrza Jana Golby , które widnieje na jego profilu portalu społecznościowego jest - „Cogito ergo sum" (Myślę, więc jestem) oraz "Concordia civium murus urbium" (Zgoda obywateli- murem miasta)

Gmina Muszyna pod rządami Jana Golby w rankingu Gmin na Salonie Przemysłu Turystycznego, zgarnęła całą pulę nagród.

(MK) fot aut.Dziękujemy za przesłanie błędu