Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
24/06/2019 - 22:30

Burmistrz Krynicy Piotr Ryba z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba otrzymał votum zaufania, przy 11 głosach za i 3 wstrzymujących się. Radni mieli natomiast twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

W poniedziałek, 24 czerwca odbyła się IX sesja Rady Miasta Krynicy-Zdroju, podczas której  głównym punktem była debata rajców nad raportem o stanie gminy za 2018 rok.

Dokument obejmuje podsumowanie działalności organu wykonawczego w poprzednim roku, w szczególności realizację polityki, kierunków rozwoju gminy, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Raport o stanie Gminy Krynica-Zdrój za 2018 rok dostępny jest na stronie Urzędu  Miasta

http://www.krynica-zdroj.pl/pl/210/2361/raport-o-stanie-gminy-krynicy-zdroju-za-218-rok.html

Ważnym elementem obrad było głosowanie dotyczące udzielenia wotum zaufania burmistrzowi Piotrowi Rybie. Za jego udzieleniem głosowało 11 rajców, 3 wstrzymało się.

Radni mieli natomiast twardy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

Wspomniany budżet w większości realizował były burmistrz Dariusz Reśko, który go tworzył.

Obecny włodarz realizował go od momentu zaprzysiężenia. Za udzieleniem absolutorium opowiedziało się 8 radnych, przy 6 głosach wstrzymujących się.

Tak samo rajcy głosowali w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy Krynicy-Zdroju za 2018 rok.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu