Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
10/09/2022 - 17:00

To był dzień pełen atrakcji! Wycieczka rowerowa, pokazy, a na koniec piknik w Jazowsku

Fani dwóch kółek wsiedli na rowery i poruszając się ścieżką rowerową Velo Dunajec, pokonali kilkunastokilometrową trasę z Nowego Sącza do Jazowska. Tam czekały na nich liczne atrakcje, o które zadbali członkowie Regionu Karpackiego IPA.

To był dzień pełen atrakcji, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci osób uczestniczących w wycieczce zorganizowanej przez członków Regionu Karpackiego IPA. W sobotę (3 września) o godzinie 10, grupa licząca około czterdziestu osób, zgromadziła się na parkingu pod zamkiem w Nowym Sączu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe identyfikatory oraz kamizelki odblaskowe, które ufundował dyrektor sądeckiego oddziału PZU Jerzy Rydwański oraz właściciel Cepelii Jacek Rydwański.

Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący Regionu Karpackiego IPA Zbigniew Tomaszek, który przekazał uczestnikom wycieczki niezbędne informacje organizacyjne, przypomniał regulamin i program oraz poprosił o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa. W spotkaniu wziął również udział komendant sądeckiej policji insp. Krzysztof Dymura, który objął wycieczkę swoim patronatem. Następnie wszyscy wsiedli na rowery i ruszyli w drogę w eskorcie rowerowego patrolu policji.

Tuż przed godziną 11, szczęśliwie dotarli do Starego Sącza, gdzie czekały liczne atrakcje. Organizatorzy wręczyli nagrody najmłodszemu uczestnikowi wycieczki oraz największej rodzinie, która wzięła w niej udział. Następnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego i pogadankę na temat bezpiecznego zachowania nad wodą i na lądzie. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sprzętem ratunkowym straży pożarnej. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek w postaci drożdżówek ufundowanych przez piekarnię „Tęgoborze”. Po zregenerowaniu sił, około godziny 12, rowerzyści ruszyli w dalszą drogę.

Około godziny 13 wszyscy bezpiecznie dotarli do celu podróży w Jazowsku. Uczestników przywitali funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Komisariatu Policji w Starym Sączu.

Na orliku w Jazowsku na rowerzystów czekały kolejne atrakcje. Mogli wsiąść do samochodów służb ratowniczych, zapoznać się z bronią służbową pograniczników oraz innym sprzętem, który wykorzystują podczas służby. Z kolei policjanci zaprezentowali urządzenia techniki kryminalistycznej i przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze podczas jazdy rowerem albo hulajnogą, a także podczas pieszej wędrówki do szkoły.

Zarówno funkcjonariusze straży granicznej, jak i policji musieli zmierzyć się z gradem pytań zadawanych przez dzieci, na które z przyjemnością odpowiadali. Specjalnie dla najmłodszych uczestników, członkowie Regionu Karpackiego IPA zorganizowali konkurs ze znajomości znaków drogowych, po którym rozpoczął się rodzinny piknik. Dzięki hojności właściciela Zakładów Mięsnych „Leśniak” nikt nie pozostał głodny. Na koniec każdy uczestnik – zarówno mały, jak i duży – otrzymał pamiątkowe upominki i gadżety ufundowane przez prezydenta Nowego Sącza, burmistrza Starego Sącza i wójta gminy Łącko.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli:

 • Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu gen. bryg. SG Stanisław Laciuga
 • Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. dr Krzysztof Dymura
 • Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Waldemar Kuźma
 • Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel
 • Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek
 • Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina

Partnerzy wydarzenia:

 • Oddział PZU w Nowym Sączu Al. Wolności 11
 • „Cepelia” w Nowym Sączu
 • Zakłady Mięsne „Leśniak” z Nowego Sącza
 • Piekarnia „Tęgoborze”
 • Firma „Piwniczanka”

[email protected] 

To był dzień pełen atrakcji! Wycieczka rowerowa, pokazy, a na koniec piknik w Jazowsku




Fani dwóch kółek wsiedli na rowery i poruszając się ścieżką rowerową Velo Dunajec, pokonali kilkunastokilometrową trasę z Nowego Sącza do Jazowska. Tam czekały na nich liczne atrakcje, o które zadbali członkowie Regionu Karpackiego IPA.






Dziękujemy za przesłanie błędu