Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
05/01/2021 - 15:30

Były wojewoda Piotr Ćwik awansował. Zmiany w kancelarii prezydenta RP

Były wojewoda małopolski Piotr Ćwik pnie się po szczeblach politycznej kariery. Prezydent Andrzej Duda mianował go zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Piotr Ćwik od 2005 roku jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. 5 czerwca 2014 r. objął mandat posła, zastępując na tym stanowisku Andrzeja Dudę, który uzyskał mandat w wyborach do Europarlamentu. W 2015 r. Ćwik kandydował do Sejmu, jednakże bez powodzenia. Został wówczas mianowany wicewojewodą małopolskim.

Zobacz też Wojewoda Józef Pilch podał się do dymisji. Zobacz, kto go zastąpi

W 2017 roku premier Beata Szydło odwołała Józefa Pilcha ze stanowiska wojewody małopolskiego ze względów zdrowotnych. Na jego miejsce mianowała Piotra Ćwika. Tę funkcję sprawował do sierpnia 2020 roku.

Już w październiku Piotr Ćwik został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Z kolei 4 stycznia 2021 Andrzej Duda powołał go na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz też Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik został odwołany. Kto go zastąpi?

Dotychczasowy szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski został mianowany pełnomocnikiem prezydenta do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei nowym szefem gabinetu został Paweł Szrot. Ponadto Andrzej Duda mianował Pawła Muchę na stanowisko doradcy społecznego prezydenta.

– Mamy nowe wyzwania w Kancelarii Prezydenta. Chciałbym abyśmy nie tylko im sprostali, lecz także odnieśli jak największe sukcesy, bo to oznacza przede wszystkim sukces Rzeczypospolitej; dla mnie to jest najistotniejsze – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w pałacu. r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRPDziękujemy za przesłanie błędu