Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
07/05/2021 - 11:20

CBA odpowiada na nasze pytania w sprawie przetargu na budowę stadionu Sandecji

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno-informacyjne dotyczące przetargu na budowę nowego stadionu Sandecji. Informację tę potwierdził "Sądeczaninowi" Wydział Komunikacji Społecznej tej instytucji. Czy to oznacza, że rozpoczęcie prac po raz kolejny się opóźni?

stadion Sandecji

Rozpoczęcie budowy nowego stadionu Sandecji wciąż się przedłuża. Po unieważnieniu poprzedniego przetargu, rozpisany został nowy. Pierwotnie oferty miała być składane do 30 kwietnia. Termin ten, wydłużono jednak do 12 maja.

Zobacz więcej na ten temat: Kiedy wbicie pierwszej łopaty pod stadion Sandecji? Składanie ofert przesunięte

To jednak nie wszystko. Jak się okazuje dokumenty przetargowe zostały zabezpieczone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Informację tę potwierdził nam Wydział Komunikacji Społecznej tej instytucji.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno – informacyjne, między innymi weryfikację postępowania przetargowego. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu biuro będzie mogło udzielić więcej informacji – odpowiedziało CBA na nasze zapytanie.

Przeczytaj również: Sandecja może mieć w kolejnym sezonie nowy dom. Na Śląsku…

Czy to oznacza kolejne problemy z budową stadionu i wydłużenie czasu oczekiwania na jej rozpoczęcie? Wkrótce poznamy więcej szczegółów. Czas odgrywa jednak w tym przypadku bardzo ważną rolę. Jak wiadomo Sandecja na początku przyszłego sezonu swoje mecze w roli gospodarza może rozgrywać w Tychach. Od postępu prac budowlanych zależy, kiedy wróci do Nowego Sącza...([email protected], fot.: Iga Michalec)Dziękujemy za przesłanie błędu