Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
09/09/2021 - 14:40

CBA prześwietla przetargi w MZD w Nowym Sączu. Nie pierwszy raz

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi właśnie kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg w Nowym Sączu. O co chodzi?

CBA prześwietla przetargi w MZD w Nowym Sączu. To nie pierwszy raz

Ledwo się okazało, że CBA nie dopatrzyło się żadnych nieprawidłowości przy przetargu na budowę nowego stadionu dla Sandecji a już wiemy, że biuro zainteresowało się działalnością Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Zobacz też: I wszystko jasne. CBA sprawdziło przetarg na budowę stadionu Sandecji

- W wyniku czynności analityczno informacyjnych, 27 lipca 2021 r. wszczęto kontrolę w Miejskim Zarządzie Dróg w Nowym Sączu w związanych z udzielaniem zamówień publicznych w latach 2017-2019. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło udzielić więcej informacji – brzmi fragment komunikatu, który otrzymaliśmy z Wydziału Komunikacji Społecznej.

- Tak, dyrektor MZD Adam Konicki informował nas, że CBA poprosiło o dokumenty związane z przetargami z lat 2017, 2018, czyli jeszcze z okresu funkcjonowania poprzedniej ekipy rządzącej pod przewodnictwem prezydenta Ryszarda Nowaka i pewnie z rozpędu z roku 2019 – mówi krótko wiceprezydent Artur Bochenek.

- To nie jest pierwsza taka kontrola w MZD a poprzednie nic nie wykazały. Ludzie piszą donosy a CBA musi to sprawdzić – podsumowuje ze spokojem. Do tematu wrócimy. ([email protected] ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu