Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
31/07/2019 - 10:05

Chełmiec: 500 plus i Dobry Start? Omiń kolejki, zarezerwuj wizytę internetowo

Jak uniknąć długich kolejek związanych ze składaniem wniosków w ramach programów 500 plus i Dobry Start? W gminie Chełmiec uruchomiono elektroniczny system rezerwacji wizyt.

Zobacz też: Chełmiec przejmuje krajówkę nr 28 w Trzetrzewinie. Co z tego wyniknie?

Sierpień to miesiąc kiedy należy ponownie złożyć wniosek o świadczenie 500 plus. To również czas składania wniosków w ramach programu Dobry Start, dzięki któremu uczniowie otrzymują jednorazowe wsparcie, „szkolną wyprawkę” w wysokości 300 zł. Oznacza to, że kolejki w Wydziale Świadczeń Urzędu Gminy znacznie się wydłużają. Jak ich uniknąć a przede wszystkim skrócić czas oczekiwania?

Otóż w gminie Chełmiec wprowadzono elektroniczny system rejestracji wizyt. - System ten pozwoli Państwu wybrać dogodny termin, godzinę i cel wizyty. Po zarejestrowaniu wizyty pracownik Wydziału Świadczeń Wychowawczych będzie oczekiwał na Państwa z odpowiednimi dokumentami.  Ze względów obiektywnych liczba osób, która może skorzystać z umówienia wizyty jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń - obrazują funkcjonalność rozwiązania chełmieccy urzędnicy.

Zobacz też: Szczęśliwy finał dla Wielopola! Przejście przez DK 75 będzie oznakowane

Jednocześnie władze gminy zdają sobie sprawę, że zdarzają się sytuacje nagłe. - Każdego dnia można przyjść do Wydziału Świadczeń bez konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Niemniej jednak osoby, które nie korzystają z systemu rezerwacji muszą liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na obsługę. W zależności od ilości osób w kolejce ten czas może wahać się w granicy od kilkunastu minut nawet do kilku godzin. Czas obsługiwania jednej osoby składającej kilka wniosków waha się w granicach 10-20 minut – zaznaczają władze gminy.

Jak skorzystać z systemu rejestracji? Wystarczy wejść na stronę internetową https://swiadczenia.chelmiec.pl/, gdzie w odpowiednich rubrykach należy wpisać swoje dane osobowe, rodzaj sprawy, który chcemy załatwić i wskazać, którego dnia i o której godzinie chcemy dopiąć formalności już w Wydziale Świadczeń Urzędu Gminy.

Wszelkie informacje na temat funkcjonowania uzyskać można telefonicznie pod numerami 18 414-56-15, 18 414-56-16, kom. 696-049-215. Uwagi i zgłoszenia odnośnie problemów z działaniem strony można przesyłać na skrzynkę pocztową swiadczenia@chelmiec.pl

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu