Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
06/09/2019 - 11:05

Chełmiec: będą sądzić wójta za MPK. Radni pobłażliwsi od mieszkańców?

Dziś, 6 września o godzinie 13. radni z Komisji Skarg i Wniosków będą rozpatrywać skargę, którą mieszkańcy Krasnego Potockiego złożyli u wojewody w związku z brakiem jakichkolwiek rozstrzygnięć w sprawie podpisania umowy między gminą a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Nowym Sączu.

O kolejnych działaniach mieszkańców i radnych, którzy już kilkanaście miesięcy temu jednogłośnie zobowiązali wójta (jeszcze w poprzedniej kadencji) do podjęcia współpracy z MPK pisaliśmy szczegółowo w publikacjach: 
Chełmiec: współpraca z MPK - ile jest warta i komu przeszkadza? 
Chełmiec: MPK? mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i składają petycje

Ostatecznie, po braku konkretnych odpowiedzi na interpelacje składane przez radnych w tej sprawie, mieszkańcy Krasnego Potockiego, którzy od września niemal całkowicie pozbawieni są możliwości korzystania z transportu zbiorowego, złożyli skargę na bezczynność wójta Bernarda Stawiarskiego do wojewody małopolskiego. Ten jednak uznał, że zgodnie z właściwością prawną rozliczyć wójta powinni radni. Stąd dziś w pokoju nr 13 Urzędu Gminy w Chełmcu obradować będzie stosowna komisja rady.

Zasiadający w niej radny Stanisław Kuzak już kilka dni temu skomentował sytuację; krótko po tym jak wójt wypowiadałał się w tej sprawie w radio RDN. - Piękne słowa wójta o władzy - władza ma być dla ludzi. Tylko czy jest pokrycie w rzeczywistości. Proszę posłuchać od 8 min 20 sekundy wywiadu, który mówi o władzy i komunikacji MPK. A młodzież z Krasnego Potockiego w dniu 1 września została przez władzę zostawiona bez możliwości dojazdu i powrotu do szkoły i domu. Czy młodzież 15 letnia posiada prawo jazdy?!Placki zjedzone wybory zakończone!!!! Panie wójcie nie wypada samorządowcowi, który sprawuje władzę już czwartą kadencję aby tak mieszkańców wprowadzać w błąd z transportem na terenie całej gminy!

Przypomnijmy, że Stanisław Kuzak i Rafał Kasieczka to jedyni radni, którzy podjęli temat MPK na sesji podczas której przedstawiano raport o stanie gminy Chełmiec za rok 2018. Jedyni, choć sołtys Krasnego Potockiego, Krzysztof Kornaszewski skargę przekazał wszystkim radnym.

Przypomnijmy też, że zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie w posiedzeniu komisji mogą wziąć udział - jako obserwatorzy - wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy. Bez zaproszenia, bo podobne posiedzenia są jawne, a dodatkowo powinny być skrupulatnie protokołowane. O samym spotkaniu - w osobnej relacji.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu