Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
02/08/2019 - 08:40

Chełmiec: MPK? mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i składają petycje

Po tym jak władze gminy propozycje finansowe ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego określiły mianem „świstka papieru” a radni zaczęli dawać do zrozumienia, że zamiast z MPK można się dogadać z innym przewoźnikiem mieszkańcy gminy stracili już cierpliwość. Jest petycja – kilka sołectw domaga się podpisania porozumienia z MPK w jak najszybszym terminie.

O ostatnich zwrotach akcji w sprawie współpracy na linii MPK – Chełmiec pisaliśmy w publikacjach 
Chełmiec: MPK będzie w końcu obsługiwało gminę? 
Chełmiec: współpraca z MPK - ile jest warta i komu przeszkadza? 
Autobusy MPK już nie zatrzymują się w Świniarsku i Małej Wsi!

Mieszkańcy nie kryją już zniecierpliwienia. Są już zmęczeni całą sytuacją tym bardziej, że prywatni przewoźnicy, którzy działają na terenie gminy zdecydowanie nie spełniają ich oczekiwań odnośnie tras i częstotliwości kursów.

Wielopolanie twierdzą na przykład, że aktualnie istniejąca regularna linia autobusowa trasą przejazdu obejmuje mniej niż 10 procent dróg publicznych na terenie ich sołectwa.

Nie inaczej jest w pozostałych miejscowościach po tej stronie Dunajca. Efekt? Rady sołeckie podejmują stosowne uchwały w tej sprawie, mieszkańcy podpisują się pod nimi wyjątkowo licznie a w ślad za tym do Urzędu Gminy Chełmiec trafiają kolejne petycje o treści:

- Na podstawie art. 2 ust. 3 ustawy o petycjach z dnia 11. 07. 2014. Wnosimy o przegłosowanie zgodnie z wolą mieszkańców (podpisy w załączeniu), przywrócenia publicznej komunikacji autobusowej do miejscowości Wielopole, Wielogłowy, Dąbrowa, Ubiad, Klimkówka.

Co na to gmina? Zgodnie z obowiązującymi przepisami władze gminy muszą wszystkie petycje opublikować w Biuletynie Informacji Publicznej a dalej też publicznie udzielić odpowiedzi. Do tematu wrócimy.

 ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)