Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
13/03/2023 - 12:25

Chełmiec: przez budowę obwodnicy zamkną ulicę Leśną. Liczcie się z utrudnieniami w ruchu

Uwaga mieszkańcy nieruchomości przy ulicy Leśnej i jej okolicy. Już 16 marca – w ślad za kolejnymi robotami przy budowie obwodnicy Chełmca – ulica Leśna na kilka godzin będzie wyłączona całkowicie z ruchu.

- W tym czasie będzie obowiązywał całkowity zakaz poruszania się samochodów osobowych na odcinku od skrzyżowania ul. Węgrzynek i ul. Batalionów Chłopskich do nowobudowanego wiaduktu drogowego nad ul. Leśną – informuje wykonawca inwestycji.

Zobacz też: Nowy Sącz: tu Grodzką nie przejedziesz. Co się zmieni już od jutra?

Utrudnienia – planowo – mają potrwać w godzinach od 9 do 13.

A my zaznaczmy, że na dziś – wedle oceny inwestora, czyli GDDKiA postęp wszystkich robót niezbędnych do zrealizowania budowy obwodnicy Chełmca w ciągu DK 28 sięga dziś  73,94 procent na co wydano już 69,7 procent z zakontraktowanej z wykonawcą kwoty 49 718 440,18 zł. Dobre tempo robót nie wynika jedynie z przychylnej drogowcom pogody, składa się na to również fakt, że w 100 procentach udało się przełożyć, przebudować i wybudować biegnące tędy sieci kanalizacji sanitarnej i gazowej. Można się zatem teraz skupić tylko na robotach związanych z budową samej obwodnicy a tu udało się wykonać już 80 procent zaplanowanych, zaprojektowanych prac. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info/GDDKiA)Dziękujemy za przesłanie błędu