Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
06/08/2019 - 15:05

Chełmiec: radni będą żądać zwołania sesji w sprawie wody

W piątek 2 sierpnia po raz kolejny cześć mieszkańców gminy Chełmiec nie miała wody. Znów zawiódł gminny wodociąg. Dziś sytuacja wraca do normy, ale radni będą tym razem żądać konkretnych wyjaśnień od wójta.

W piątek od północy nie było wody w części przysiółków w Krasnym Potockim, Klęczanach i Marcinkowice. Znów komunikaty o problemach i przyczynie – rozszczelniła się sieć przy zbiorniku pod lasem w Marcinkowicach mieszkańcy mogli się dowiedzieć jedynie z kilkugodzinnym opóźnieniem - i z prowadzonych przez siebie mediów społecznościowych.

Ostatni komunikat brzmiał w skrócie: awaria zlokalizowana, usuwana, ale po usunięciu wodę trzeba najpierw zbadać a potem dopiero udostępnić do picia. I tak znów część mieszkańców spędziła weekend bez wody, którą do pica dostarczano z beczkowozu, który na szczęście tym razem ustawiono na dłużej niż godzinę.

Zobacz też: Marcinkowice: beczkowóz na weekend, bo woda musi być zbadana

Po zbadaniu wody okazało się, że ta na szczęście jest już zdatna do picia. Ale za to nastroje mieszkańców chełmieckiego samorządu nie nadają się do przekazania na łamach mediów publicznych bez ostrej cenzury. Nastroje te dotarły już do radnych. Jak nas poinformował szef klubu radnych PiS Jakub Leniowski na dniach ma zapaść w ich gronie decyzja o złożeniu wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie ostatnich problemów z dostawami wody i sposobie „ratowania” i informowania mieszkańców.

Radny nie ukrywał, że zostaną przygotowane konkretne pytania zarówno do wójta jak i Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Nieoficjalnie dostaliśmy również sygnał od mieszkańców Wielopola, Wielogłów oraz Dąbrowy, że oni też ze swojej strony też będą oczekiwać oficjalnych wyśnień związanych przede wszystkim z tym, na ile gmina a dokładniej gminna instalacja wodociągowa przygotowana jest na obsługę, zwiększony pobór wody w ślad za rozbudową tutejszej Strefy Aktywności Gospodarczej. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Chełmiec: to nie była przypadkowa wpadka, wody brakuje systematycznie

Jak nas poinformował przewodniczący rady Wiesław Szołdrowski, żaden z zapowiadanych wniosków od radnych czy mieszkańców jeszcze do biura rady nie dotarł. By wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej mógł zostać formalnie złożony, musi się pod nim podpisać minimum pięciu radnych a szef rady ma siedem dni na wprowadzenie wniosku w życie. Klub radnych PiS liczy sobie właśnie tyle osób. Czy pod wnioskiem podpiszą się tez inni rajcowie z obozu popierającego wójta? Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)