Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/03/2022 - 14:00

Chełmiec robi deal z GDDKiA. W roli głównej Trzetrzewina i DK 28

Już na najbliższej sesji, czyli 24 marca radni z Chełmca podejmą decyzję w sprawie porozumienia z GDDKiA a dokładniej DK 28 i Trzetrzewiny. O co dokładnie chodzi?

Zobacz też: Doczekają się chodnika, bo Chełmiec dołoży kasę powiatowi

Gmina Chełmiec już od dłuższego czasu podejmuje z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad działania związane z podniesieniem bezpieczeństwa na drogach krajowych przebiegających przez teren samorządu. Doskonałym przykładem jest choćby budowa bezpiecznych przejść dla pieszych przy DK 75 w Wielopolu i Wielogłowach.

Zobacz też: Wypalił ważny przetarg dla Chełmca. Stawką nowa droga i 9,4 miliona

Teraz w roli głównej wystąpi DK 28 a dokładnie jej odcinek w Trzetrzewinie. Jeśli radni zgodzą się na współpracę, to powstaną tu bezpieczne przejścia, a dokładnie dedykowane im oświetlenie. W projekcie mowa o dwóch przejściach i kwotach kolejno 20 000 zł na opracowanie dokumentacji projektowej i 160 000 zł na realizację pierwszego i analogicznie 5 000 zł i 45 000 zł dla drugiego.

Po stronie gminy zadaniem będzie przede wszystkim zaprojektowanie inwestycji w roli tzw. inwestora zastępczego. GDDKiA wyłoży wspomniane kwoty. Czy radni przychylą się do tej propozycji? Dowiemy się już na sesji, ale możemy zaznaczyć, że w podobnych przypadkach samorządowcy byli do tej pory jednomyślnie na tak. ([email protected] Fot.: UG w Chełmcu)Dziękujemy za przesłanie błędu