Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
27/11/2020 - 11:50

Chełmiec: z tej stacji PKP podróż do Krakowa zajmie ledwie godzinę!

Budowa linii kolejowej Podłęże – Piekiełko zaczyna nabierać tempa. Dziś już możemy przedstawić mieszkańcom gminy Chełmiec wizualizację przystanku kolejowego na terenie ich gminy.

Przebudowa linii kolejowej Podłęże – Piekiełko ma przynieść dla regionu bardzo wiele korzyści gospodarczych. Jednak dla przeciętnego Kowalskiego najważniejszy jest czas – dzięki inwestycji do Krakowa będzie można dostać się w zaledwie w godzinę. Dziś podróż pociągiem trwa – w zależności od połączenia – 2 godziny 45 minut lub nawet 3 godziny 45 minut. Różnica jest wręcz kolosalna. To efekt skrócenia trasy o około 75 kilometrów – z dzisiejszych 167 km do około 92 km.

Zobacz też: Nic "na gębę", jest protokół. Koniec skandalicznej epopei drogowej z Chełmca?

Tylko gdzie tu jest miejsce dla gminy Chełmiec? Jeśli trzeba by było łapać pociąg dopiero na dworcu PKP w Nowym Sączu mieszkańcy liczący na godzinny przejazd musieliby się obejść smakiem. Jednak już od ładnych paru miesięcy projektanci i kolej obiecują, że w ramach przedsięwzięcia powstanie kilka nowych przystanków, nowych stacji. W zapowiedziach uwzględniony jest przystanek w Chełmcu – przystanek Nowy Sącz Chełmiec.

Jak będzie wyglądał? Są już wizualizacje. Podoba się Wam? (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: podłeze-piekielko.pl)Dziękujemy za przesłanie błędu