Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
20/04/2020 - 12:30

Chełmiec: zamkną na 3 dni powiatówkę. Zobaczcie wytyczone objazdy

Mimo epidemii koronawirusa prace drogowe przy remoncie drogi powiatowej Chełmiec - Limanowa idą pełną parą a drogowcy już zapowiadają utrudnienia w ruchu i objazdy związane z kładzeniem nowej nawierzchni asfaltowej. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

Od czwartku 23 kwietnia do piątku 24 kwietnia drogowcy działający na zlecenie inwestora, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu kłaść będą nową nawierzchnię na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Tęgoborze - Chomranice do ronda przy obwodnicy północnej Nowego Sącza. Dzień później, czyli w sobotę 25 kwietnia prace przeniosą się na  odcinek od ronda przy obwodnicy północnej Nowego Sącza do skrzyżowania z ul. Krakowską.

Podczas pierwszego etapu prac objazd wytyczony będzie drogą powiatową Tęgoborze - Chomranice i drogą krajową nr 75 lub drogą powiatową Trzetrzewina - Krasne Potockie i drogą krajową nr 28. Podczas drugiego drogowcy będą musieli przemieszczać się obwodnicą północną Nowego Sącza, ul. Tarnowską i Krakowską.

Zobacz też: Rząd dał gminie Chełmiec pieniądze na dwie drogi

A my przypomnijmy przy okazji, że w ramach tej inwestycji – przebudowy drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa powstają też przy współudziale gminy kolejne odcinki chodnika w Dolinie Smolnika, przebudowany zostanie zjazd z powiatówki na drogę gminną prowadzącą do cmentarza w Rdziostowie. Ale na tym nie koniec dobrych informacji – powiat nowosądecki otrzymał właśnie dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na kontynuację przedsięwzięcia. Rząd zasilił samorząd kwotą aż ponad 5 mln 117 tys. zł, co stanowi 50 procent opiewającej na ponad 10 mln 235 tys. zł inwestycji. Prace rozpocząć się mają w sierpniu tego roku a zakończyć w czerwcu 2021. Dzięki ich realizacji powiatówka zostanie przebudowana w miejscowościach Marcinkowice, Klęczany i Chomranice kompleksowo.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu