Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
23/02/2022 - 09:20

Chełmiec: znów przetarg unieważniony. Nadal muszą czekać na kanalizację i drogę

Nie mamy dobrych wiadomości – gmina Chełmiec unieważniła kolejny przetarg na całkowitą przebudowę drogi Wielogłowy – Ubiad wraz z budową kanalizacji i oświetlenia.

Chełmiec: znów przetarg unieważniony. Nadal muszą czekać na kanalizację i drogę

Tytułem przypomnienia. W pierwszym postępowaniu oferty złożyły tylko dwie firmy. Pierwsza – Godrom z Gorlic wyceniała prace na 13 558 143,88 zł. Druga – ZIBUD z Kamienicy - złożyła jeszcze wyższą propozycję, bo opiewa ona na aż 14 899 834,54 zł. Obie oferty są o kilka milionów wyższe od założeń samorządu, który sumarycznie zabezpieczył na ten cel 9 900 000 zł. Najpierw gmina próbowała negocjować z oferentami, ale ostatecznie przetarg unieważniła.

Zobacz też: Nie żyje Maria Chmielowska z Rdziostowa. Całe życie pomagała chorym

Kilka tygodni temu samorząd ogłosił kolejny przetarg na realizację inwestycji. I znów wpłynęły tylko dwie oferty. Firma PBI Machnik z Krynicy-Zdroju wyceniła inwestycję na 13 022 749 zł a ZIBUD z Kamienicy zażyczył sobie 11 373 955. To kwoty netto. Choć propozycje były znacznie korzystniejsze niż w poprzednim przetargu, to i tak do szczęścia - brakował grubo ponad 1 000 000 zł.

W imieniu mieszkańców czekających niecierpliwie na realizację przedsięwzięcia wysłaliśmy zapytanie do gminy, czy ma jakiś plan awaryjny, czy może zdecyduje się na przesunięcie dodatkowych środków, by móc skorzystać z najtańszej oferty.

Odpowiedź sekretarza Artura Boruty była bardzo lakoniczna: W odpowiedzi na Pani emaila informacje dotyczące przetargu na Przebudowę drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad wraz z budową chodnika, oświetlenia ulicznego i sieci kanalizacyjnej znajdują się platformie zakupowej link poniżej https://platformazakupowa.pl/pn/chelmiec.

Dodatkowo Boruta zwrócił na fakt, że ceny podane przez nas a propos drugiego przetargu, są cenami netto, a nie brutto.

Zobacz też: Kto zgarnie miliony za dokończenie Astro Centrum w Chełmcu?

Jaką informację znaleźliśmy na wskazanej przez sekretarza platformie? Przetarg znów jest unieważniony.

Zaznaczmy przy okazji, że to nie jedyne postępowanie, z którym gmina ma problem w zakresie rozstrzygnięcia. Pierwszy przetarg na dokończenie budowy Astro Centrum w Chełmcu też zakończył się fiaskiem. Ogłoszony był pod koniec zeszłego roku i nikt nie był nim zainteresowany – nie wpłynęła żadna oferta. W przetargu powtórzonym termin składania ofert mija jutro. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu